Škodu po požiari rodinného domu v Turni nad Bodvou odhadujú na 110.000 eur (foto)
Na 110.000 eur bola predbežne vyčíslená škoda nočného požiaru rodinného domu v Turni nad Bodvou v okrese Košice-okolie. Pre TASR to povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jana Matis Libová.
K požiaru došlo v nedeľu (23. 1.) okolo 22.00 h, hasiči ukončili zásah v pondelok pred 03.00 h. „Išlo o požiar strechy rodinného domu, ktorý v minulosti slúžil ako reštaurácia. Pri príchode na miesto udalosti sa už požiar rozšíril na celú plochu strechy nad rodinným domom. Hrozilo rozšírenie požiaru na susediace rodinné domy, ako aj autoservis, ktorý mal strechu v tesnej blízkosti,“ spresnila s tým, že na miesto požiaru boli vyžiadaní aj dobrovoľní hasiči z obcí Turňa nad Bodvou, Mokrance a Čečejovce.
>>> Viac foto nájdete v GALÉRII. <<<

Zdroj: čitateľ 
Zdroj: čitateľ 
Zdroj: čitateľ 
Zdroj: HaZZ v Košiciach
Počas zásahu museli vypnúť elektrický prúd na celej ulici. „Z toho dôvodu bol priestor osvetľovaný za použitia osvetľovacieho stožiaru a prenosných halogénových svietidiel. Príslušníci počas výkonu požívali aj autonómne dýchacie prostriedky,“ doplnila Matis Libová.
Pri zásahu zasahovalo osem príslušníkov HaZZ s tromi kusmi techniky a 14 dobrovoľných hasičov so štyrmi kusmi techniky. Príčina a okolnosti vzniku požiaru sú zatiaľ v štádiu zisťovania.
Zdroj: (TASR, sem mia)
Galéria
Odporúčané články
Krátko pred Vianocami minulého roka sme informovali o tom, že Zlatica Labancová, ktorá sa po smrti manžela a dcéry stará o dve vnúčatá a svoju ďalšiu postihnutú dcéru, si prevzala od košického primátora Jaroslava Polačeka a riaditeľa neziskovej organizácie Sociálne bývanie Radoslava Drába kľúče od sociálneho bytu. S odstupom času sme chceli vedieť, ako sa rodine ťažko skúšanej osudom v zrekonštruovanom byte býva.
Najvyšší kontrolný úrad v týchto dňoch ukončuje kontroly nakladania s dlhodobým finančným majetkom v 14 mestách a obciach východného Slovenska, ktoré sú akcionármi Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. Podľa všetkých indícií však majú vyše dva roky už vopred známy výsledok.
Vyšetrovateľ skončil vyšetrovanie prípadu, v ktorom si muž z Košíc zadovažoval zbrane a hromadil výbušniny, zároveň bola podaná obžaloba. Ako informovala hovorkyňa Krajskej prokuratúry v Košiciach Jarmila Janová, ide o mediálne sledovaný prípad z vlaňajška.



