Slovenská pošta zaznamenáva veľké množstvo zásielok so zakázaným obsahom
Slovenská pošta zaznamenáva predovšetkým v závere roka vysoké množstvo zásielok so zakázaným obsahom. V zásielkach do zahraničia, ale aj v rámci krajiny, je zakázané posielať omamné a psychotropné látky, jedy, jadrové materiály, rádioaktívne látky, vysoko rizikové chemické látky, výbušniny, muníciu, zápalné kvapaliny, strelné zbrane, nože a podobne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Slovenská pošta upozorňuje, že posielať je zakázané tiež živé zvieratá, pričom výnimkou sú len vybrané druhy hmyzu. Zákaz sa vzťahuje aj na ohrozené druhy voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín. Zásielky s obsahmi alebo úpravou, ktoré by mohli ohroziť život a zdravie ľudí či poškodiť životné prostredie, sú tiež zakázané. Nedovoľujú sa ani zásielky, ktorých úprava alebo viditeľný obsah je urážlivý alebo hanlivý. Slovenská pošta vysvetlila, že šperky, drahé kovy, bankovky, poštové známky a iné ceniny je možné zasielať, no len v poistených balíkoch.
„Ak sa medzi zásielkami určených na leteckú prepravu vyskytne zásielka s nedovoleným obsahom, komplikuje a spomaľuje to vypravenie lietadla a v konečnom dôsledku aj doručenie zásielok. Poštové podniky sú povinné zásielky s nedovoleným obsahom z prepravy vylúčiť. Ak zamestnanci Slovenskej pošty zistia v zásielke nedovolený obsah, pošta informuje príslušné orgány verejnej správy,” uviedla Slovenská pošta s tým, že odosielateľom odporúča, aby si pred podaním balíkov na pošte najskôr skontrolovali, či posielaný tovar nie je vylúčený z prepravy. Zoznam vecí, ktoré sú z distribúcie v medzinárodnej preprave vylúčené, možno nájsť na stránke Slovenskej pošty v časti Poštové podmienky – medzinárodný styk, bod 8. Pošta žiada zákazníkov, aby tieto nariadenia v plnej miere rešpektovali.
Zdroj: (DSe, kv)
Odporúčané články

Poltucet verejných budov v meste by sa v najbližšej dobe mohol dočkať investícií na zníženie ich energetickej náročnosti za 7,1 milióna eur. Na samotné stavebné úpravy verejných budov by išlo takmer 6,1 milióna eur a na spracovanie projektových dokumentácií pre ich plánovanú obnovu ďalší milión eur. O schválení týchto investícií rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva na svojom zajtrajšom rokovaní.

Nová Klinika zobrazovacích metód v Košiciach, spoločný projekt Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) a Lekárskej fakulty UPJŠ, bude pôsobiť pod vedením profesorky Ingrid Schusterovej. Kardiologička a odborníčka na ultrazvukové zobrazovanie srdca prevzala poverenie viesť novovzniknuté pracovisko, ktoré integruje doterajšie Oddelenie funkčnej diagnostiky a Oddelenie rádiológie VÚSCH.

Košická futbalová aréna (KFA) zažila ďalší futbalový sviatok, ktorý potvrdil jej kvalitu a pripravenosť na veľké športové podujatia. Počas uplynulých týždňov sa v nej odohrali zápasy Majstrovstiev Európy vo futbale do 21 rokov, ktoré sa konali od 11. do 28. júna v ôsmich slovenských mestách.