Slovenskí včelári zožali svetový úspech
Sladká reprezentácia Slovenska v podobe medu sa podarila na jednotku. Slovenskí včelári ukázali ich talent a šikovnosť na svetovej včelárskej súťaži.
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na svojom profile na Facebooku zverejnilo status s gratuláciou patriacou slovenským včelárom. Tohtoročný úspech nazvalo ministerstvo historickým a hneď v úvode začali “fantastickou správou pre Slovensko”.
“Z najrenomovanejšej svetovej včelárskej súťaže si odniesli až 28 medailí, NAJVIAC spomedzi všetkých krajín a k tomu titul ,Najlepšej medoviny sveta´. Kvalitu slovenských produktov ocenila medzinárodná porota zložená z odborníkov z celého sveta,” uviedlo ministerstvo v statuse. Slováci tak obsadili medailové pozície v kategóriách ako: jednodruhové medy, medovicové medy, spracovanie tekutých medov, surový tekutý med, sladké medoviny, suché a polosladké medoviny, bylinné medoviny, sladké fľaškované medoviny pripravené na predaj, fľaškované bylinné medoviny, medové pivá či medové likéry a destiláty.
Zlaté medaily dostali včelári zo Slovenska za nedekorované a dekorované sviečky z včelieho vosku. Víťazmi sa stali aj v kategórii Med vystavený na predaj a ďalšiu zlatú medailu si odniesol aj časopis Dymák.
“GRATULUJEME a ĎAKUJEME slovenským včelárom za hrdú reprezentáciu Slovenska, ktorou opäť potvrdili, že je zbytočné siahať po zahraničných medoch či včelích produktov, keď tie najkvalitnejšie máme doma,” dodalo ministerstvo.
(VT)
Galéria
Odporúčané články
Košičania si zatiaľ za odpad priplácať nebudú. Poslanci mestského zastupiteľstva zmenu príslušného všeobecne záväzného nariadenia neschválili, napriek tomu, že hlasovali tajne. Poplatok na osobu za kalendárny rok mal podľa návrhu stúpnuť zo súčasných 57 eur na 65 eur.
Na poslednom Mestskom zastupiteľstve, ktoré sa konalo v utorok 19.11.2024 nastala nezvyčajná situácia. Poslanec Vasok predložil návrh, aby sa hlasovalo o zvyšovaní poplatkov tajne. Zastupiteľstvo ho schválilo, no napriek tomu navrhované zmeny neprešli. Zvolený postup kritizujú bývalý primátor mesta Košice aj politológ.
Právo na prístup k pitnej vode je základným ľudským právom, ale z hľadiska ekonomickej racionality je súčasný model neudržateľný. Tak, ako je nastavené vodárenstvo dnes, je totiž naprogramované na problémy. Podstatou reformy by malo byť, aby sa na vodárenské spoločnosti pozeralo ako na akciové spoločnosti, teda ich regulácia by bola nastavená tak, aby boli schopné samofinancovania. Okrem toho si štát musí začať plniť svoje základné povinnosti. Povedal to prezident Asociácie priemyselných zväzov a dopravy Alexej Beljajev na valnom zhromaždení Klubu akcionárov VVS.