Slovenskí zbrojári rešpektujú zámer podpísať obrannú dohodu s USA
Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR v súvislosti s momentálnou politicko-bezpečnostnou situáciou v Európe pozorne sleduje návrhy a procesy v oblasti obrany Slovenskej republiky, vrátane procesu prípravy a schvaľovania Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou Spojených štátov amerických. Združenie zdôraznilo, že rešpektuje bezpečnostnú politiku v tejto oblasti. Ako ďalej zbrojári konštatujú vo svojom vyhlásení, rešpektujú tiež záväzky, ku ktorým sa Slovensko zaviazalo, vrátane záväzkov vyplývajúcich z členstva v Európskej únii a Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO).
„Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR vychádzajúc zo stanov združenia zabezpečuje svoju činnosť v súlade s platnými právnymi normami SR, pri rešpektovaní bezpečnostnej politiky a obrannej stratégie SR,” uvádza sa vo vyhlásení. Združenie dodalo, že svojimi kapacitami napomáhalo a napomáha k zvyšovaniu bezpečnostného a obranného potenciálu Slovenska.
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) by mali vo štvrtok 3. februára v Spojených štátoch amerických (USA) podpísať obrannú dohodu. Slovenská delegácia podpíše Dohodu o spolupráci v oblasti obrany medzi Slovenskou republikou a USA na základe poverenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej.
Zdroj: (SITA, sa;kh)
Odporúčané články
V obci Rakovnica v okrese Rožňava došlo vo štvrtok (9. 4.) k požiaru jedného z rodinných domov. Pri udalosti sa nikto nezranil, škodu vyčíslili na 80.000 eur. Na sociálnej sieti o tom informoval Hasičský a záchranný zbor (HaZZ).
Mesto Košice pokračuje v rekonštrukcii autobusových zastávok. Ako avizovalo na sociálnej sieti, v tejto súvislosti budú zastávky Poliklinika KVP a Miestny úrad KVP v smere na Starozagorskú od pondelkového rána uzavreté.
Dobrovoľníci čistia počas apríla rieku Hornád a jej prítoky na Spiši. Cieľom dobrovoľníckej akcie, ktorú organizuje Správa Národného parku (NP) Slovenský raj s viacerými vodáckymi skupinami, turistickými organizáciami, samosprávami i súkromným sektorom, je vyčistiť vodné toky od nahromadeného odpadu.