Slovensko je druhou krajinou na svete s najväčšou zásobou pitnej vody
Slovensko je druhou krajinou na svete s najväčšou zásobou pitnej vody. Na našom území sa nachádza desať chránených vodohospodárskych území. Informuje o tom Zelená linka na sociálnej sieti.
Chránené vodohospodárske územia sú tie, na ktorých sa prirodzeným spôsobom tvoria zásoby vôd. Medzi najvýznamnejšie patrí Žitný ostrov, Veľká Fatra či Muránska planina. Na Slovensku sa okrem toho nachádza 180 riek, 245 vodopádov, zhruba 200 jazier a jeden gejzír. Najväčšou vodnou nádržou na Slovensku je Liptovská Mara.
Zdroj: (SITA, kh;bfe)
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred snežením, ktorá pre metropolu východu platí od štvrtka 23:00 až do piatkového poludnia. Slovenský hydrometeorologický ústav predpovedá, že v Košiciach môže napadnúť 5 až 15 centimetrov snehu. Na základe tejto predpovede je zimná údržba mesta pripravená na prvý zásah v tejto sezóne.
Objem transakčných podvodov na Slovensku zostáva na stále vysokej úrovni. Ako ďalej upozornil vedúci oddelenia prevencie podvodov vo VÚB banke Radomír Adamkovič, v poslednom čase obzvlášť rastú aktivity podvodníkov v online priestore, kde sa im darí dosahovať vyššiu úspešnosť.