Slovensko-ukrajinskú hranicu v pondelok na vstupe na Slovensko prekročilo 2 650 osôb
Slovensko-ukrajinskú hranicu v pondelok na vstupe do Slovenskej republiky prekročilo 2 650 osôb. Z toho bolo 693 mužov, 1 521 žien a 436 detí. O dočasné útočisko požiadalo 450 žiadateľov. Na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu prešlo hraničnými priechodmi v pondelok takmer 2 600 osôb. Informoval o tom tlačový odbor kancelárie ministra vnútra.
Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo 222 policajtov, 83 hasičov, 104 colníkov, 467 vojakov, 92 dobrovoľníkov, dvaja duchovní a 24 zamestnancov migračného úradu. Zároveň bolo vypravených 15 autobusov, ktoré prepravili 268 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenskej republiky. Vlakovou dopravou bolo prepravených 471 osôb.
Celkovo už slovensko-ukrajinskú hranicu na vstupe do Slovenskej republiky prekročilo takmer 388-tisíc osôb, o dočasné útočisko požiadalo viac ako 73-tisíc osôb. Na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu prekročilo hranicu viac ako 131-tisíc osôb.
Zdroj: (SITA, kh;mlu)
Odporúčané články
Zápisy budúcich prvákov do košických základných škôl (ZŠ) sú naplánované na piatok (10. 4.) medzi 14.00 až 18.00 h a sobotu (11. 4.) od 8.00 do 12.00 h. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Voľné priestory v budove bývalej materskej školy na Bauerovej ulici v Košiciach, ktoré predtým využívalo fitness centrum, dostávajú nový zmysel. Verejná knižnica Jána Bocatia plánuje presťahovať sem svoju pobočku, ktorá už roky úspešne slúži obyvateľom Sídliska KVP na Hemerkovej ulici.