Instagram zaplavila pozitívna očkovacia vlna s označením #spoluprácapreslovensko

Iniciatíva #spolupracapreslovensko vznikla podľa informácií uverejnených na instagramovom profile Ministerstva zdravotníctva “Táto iniciatíva vznikla spontánne, zdola, nie je to súčasťou oficiálnej kampane, nevieme za toto ponúknuť nič iné, len náš obdiv a morálnu podporu.” Výzva sa začala šíriť prostredníctvom Facebooku a Instagramu, na profiloch známych osobností pohybujúcich sa na slovenskej mediálnej scéne.
Do iniciatívy sa zapojilo množstvo ľudí s príbehmi o Covide, ktoré zažili na vlastnej koži, prípadne v spojení s ich blízkymi ľuďmi. Takisto uvádzajú dôvody prečo sa zaočkovať dali, ale takisto poukazujú na smrť nezaočkovaných, prípadne antivaxerov.
Redaktorka denníka SME Zuzana Kovačič Hanzelová na svojom instagramovom profile uverejnila príspevok, v ktorom poukazuje na očkovanie vo všeobecnosti. Pre príklad uviedla očkovanie proti žltej zimnici, žltačke typu A aj B, ktoré zohrali hlavnú rolu najmä pri cestovaní do vzdialenejších destinácií. “Nikdy by mi nenapadlo, že po tom, čo tu všetci zažijeme, po toľkých mŕtvych, budeme viesť absurdnú diskusiu o tom, či sa očkovať proti Covidu,” uviedla vo svojom príspevku na Instagrame. Okrem spomínanej redaktorky sa z denníka SME zapojil do výzvy aj redaktor Jakub Filo.

Instagramový profil vedator_sk sa do výzvy zapojil so slovami “Máme očkovanie. Vieme, že má len veľmi zriedkavé nežiadúce vedľajšie účinky a celkom dobre pomáha imunitnému systému nášho tela. Starí ľudia sa vďaka očkovaniu nemusia báť nemocnice, mladí zas long-covidu. Áno, očkovanie nie je dokonalé. Aj s ním sa dá nakaziť, no pravdepodobnosti sú oveľa priaznivejšie.”
Pokračovanie článku na ďalšej strane.
Odporúčané články

Včera (13. 1.) sa uskutočnila tlačová konferencia zameraná na témy týkajúce sa požiarno–bezpečnostnej situácie na Slovensku v roku 2022, najmä na štatistiku požiarovosti, najväčšie požiare minulého roka a na plnenie úloh na úseku ochrany pred požiarmi.

V januári 2023 mesto Košice spoločne so spoločnosťou KOSIT začína so zberom kuchynského BIO odpadu zo všetkých domácností. Systém zberu kuchynského odpadu sa líši podľa toho, či bývate v rodinnom dome alebo v bytovom dome. Viete, ako triediť BIO odpad a čo sú najčastejšie chyby pri triedení?

Všetky samosprávy už zbierajú bioodpad po tom, ako sa pridali dve najväčšie slovenské mestá Bratislava a Košice. Ostatné samosprávy majú túto povinnosť už dva roky.