Basketbalové ihrisko v Drocárovom parku prejde veľkou obnovou (FOTO)
Už od zajtra bude na sídlisku KVP rušno. Basketbalové ihrisko, ktoré sa v Drocárovom parku nachádza, prejde veľkou obnovou a práce s ňou spojené sa začnú už zajtra 30. augusta. Mestská časť Košice – Sídlisko KVP o tom informovalo na sociálnej sieti a dodalo, že v Drocárovom parku postupne budujú kvalitné športové zázemie pre rôzne vekové kategórie.
Mestská časť Košice – Sídlisko KVP na sociálnej sieti informovala občanov, že pôvodná plocha basketbalového ihriska, ktoré sa nachádza v Drocárovom parku, bude rozdelená na basketbalové ihrisko a na nové detské ihrisko. Basketbalové ihrisko a detské ihrisko budú oddelené bezpečným oplotením. Bezpečné oplotenie v budúcnosti pribudne aj medzi multifunkčným ihriskom a budúcim detským ihriskom a to z dôvodu, aby nedochádzalo ku kolíziám.
Okrem toho, že sa pôvodné ihrisko rozdelí na dve ihriská, dôjde aj k výmene jeho povrchu. Ten už po novom nebude z asfaltu ako tomu bolo doteraz, ale z gumového granulátu. “Ide o ekologické riešenie, ktorého výhodou je funkčnosť, dlhšia trvácnosť a lepšia odolnosť voči počasiu,” uviedla mestská časť. Okrem výmeny povrchu budú vymenené aj basketbalové koše, opraví sa vstupná bránička a natiahnu sa aj nové čiary.
Sídlisko KVP v súvislosti so stavebnými prácami na tomto ihrisku prosí obyvateľov o trpezlivosť a ohľaduplnosť počas ich trvania. Ihrisko bude z dôvodu bezpečnosti pre verejnosť neprístupné. O postupe stavebných prác na ihrisku bude mestská časť pravidelne informovať na ich sociálnej sieti.
Zdroj: (FB/Mestská časť Košice – Sídlisko KVP, ZL)






Galéria
Odporúčané články
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.
V polovici novembra sme uverejnili článok s prehľadom dostupnosti rôznych druhov zariadení pre seniorov v rámci Košíc. Košický samosprávny kraj zriaďuje dve špecializované zariadenia pre seniorov. Do redakcie sa nám ozvala čitateľka, ktorú nepríjemne prekvapila informácia od zamestanca jedného z týchto zariadení. Jej príbuzného neprijímu, pretože od KSK dostali informáciu, že klientov nemôžu prijímať. Adresovali sme preto otázky na KSK, prečo je to tak a dokedy bude tento stav trvať.
Podľa Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) rastie počet neodborne vyučovaných hodín fyziky a informatiky, pričom v rámci Slovenska sú problémy aj s technickou, etickou výchovou a občianskou náukou. IVP uvádza, že pri každom z týchto predmetov viac ako 30 percent hodín odučí nekvalifikovaný učiteľ. Zaujímalo nás, ako sú na tom s počtom kvalifikovaných učiteľov základné a stredné školy v Košiciach. Otázky sme adresovali učiteľom ZŠ a SŠ, Magistrátu mesta Košice aj Košickému samosprávnemu kraju.