Diaľničiari opravia po dokončení obchvatu Košíc lokálne cesty
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začala po otvorení nového 14-kilometrového úseku rýchlostnej cesty pri Košiciach s opravami miestnych komunikácií, ktoré boli počas výstavby intenzívne využívané stavebnými mechanizmami. Nový ťah rýchlostnej cesty je od stredy plne k dispozícii motoristom bez potreby diaľničnej známky.
Ako informovala NDS, aktuálne prebiehajú lokálne opravy medzi Šacou a Malou Idou. Od konca mesiaca sa má približne dva týždne opravovať cesta tretej triedy medzi Sadmi nad Torysou a Ďurkovom. Menšie práce sú naplánované aj v Šebastovciach. „Stavebné stoje doteraz jazdili po rôznych vedľajších cestách, čo sa odrazilo na ich stave, preto ich bude potrebné opraviť a urobiť kompletnú obnovu asfaltu. Práce sa budú vykonávať v najbližších týždňoch,“ skonštatoval minister dopravy Jozef Ráž.
NDS avizuje, že sa bude snažiť minimalizovať dopravné obmedzenia. Motoristi už navyše majú podľa diaľničiarov k dispozícii aj novú dopravnú alternatívu v podobe rýchlostnej cesty. „Výstavbu akejkoľvek cesty spravidla sprevádza aj mierny diskomfort z prejazdu stavebných mechanizmov. Logistika sa však nezaobíde bez toho, aby tieto mechanizmy využívali aj miestne cesty. Preto je našou povinnosťou dať ich hneď po výstavbe do pôvodného stavu,“ uviedol investičný riaditeľ NDS Július Mihálik.
(SITA,ks)
Odporúčané články
Koncom novembra zverejnil magistrát na svojej sociálnej sieti informáciu o celoslovenskom ocenení, ktoré dostalo dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ za úpravu zanedbaného parku nad sladovňou. Boli sme sa preto pozrieť na historický evanjelický cintorín na Žriedlovej ulici za Starou sladovňou aj my.
Dopravný podnik mesta Košice, a.s. (DPMK) oznamuje cestujúcej verejnosti zmenu prevádzkových hodín svojich predajných miest v súvislosti s dňom 17. novembra.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.


