Ekumenická BOHOSLUŽBA v Košiciach: Poďakovanie za úrodu a modlitby za Izrael
V nedeľu, 22. októbra 2023, sa v Evanjelickom Božom chráme v Košiciach konala ekumenická bohoslužba. Táto udalosť zdôraznila dôležitosť spolupráce a spoločenstva medzi rôznymi náboženskými skupinami, keď sa predstavitelia cirkví z Košíc spolu so Židovskou náboženskou obcou zhromaždili na spoločné modlitby.

SPOJENIE CIRKVI A ŽIDOVSKEJ NÁBOŽENSKEJ OBCE
Bohoslužbu poďakovania za úrodu zeme moderoval Dušan Havrila, moderátor Ekumenickej spoločnosti (ES). V jeho uvítacom slove boli zvlášť zdôraznení bratia a sestry zo Židovskej náboženskej obce, vrátane ich predsedu Ivana Skljarszkého.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Ekuména má v Košiciach vyše storočnú tradíciu
Bohoslužby sa niesli v znamení biblických textov, ktoré pripomínali vďaku za prijaté dary a upozornili na hodnoty skromnosti a vďačnosti. Konkrétne boli citované pasáže z Piatej knihy Mojžišovej (8,5-14) a z Listu Filipanom (4,10-13). Významným momentom bolo aj čítanie Evanjelia podľa Lukáša (12,13-31) s podobenstvom o chamtivom boháčovi, ktoré pripomínalo účastníkom dôležitosť duchovných hodnôt nad hmotnými.
Galéria
Táto bohoslužba pripomínala význam vďačnosti za dary, ktoré ľudia prijímajú, ale tiež zdôraznila dôležitosť medzináboženského dialógu a spoločenstva.
(es)


Odporúčané články

V areáli Košickej Kalvárie v mestskej časti Sever začal archeologický výskum, ktorý je nevyhnutným predpokladom pre pripravovanú komplexnú obnovu kaplniek a ich okolia. Práce prebiehajú v kryptách, ktoré sú súčasťou viacerých kaplniek.

V mestskej časti Košice – Krásna sa uskutoční rozsiahla rekonštrukcia podzemných plynovodov a plynových prípojok. Stavebné práce bude realizovať spoločnosť SPP – distribúcia a. s., pričom výmena sa dotkne viacerých ulíc v tejto oblasti.

Košický klub sa pokúsi presadiť nové usporiadanie mestských častí (MČ) v Košiciach. Ako uviedol mestský poslanec Dominik Babušík, pripravené sú dva návrhy. Prvý hovorí o tom, ako sa zmenia katastrálne územia a dôjde k novému usporiadaniu MČ. Územia jednotlivých mestských častí by sa mali spojiť do nových. Druhý návrh sa týka napríklad samotných kompetencií.