Fontány dostávajú nový náter. Sú tak chránené pred počasím a osviežujú okolie

O fontány v Košiciach sa stará Správa mestskej zelene. Tí dbajú na to, aby ostali v zachovalom stave a negatívne ich neovplyvnili voda ani okolité podmienky. Zisťovali sme, ako to funguje a ktoré fontány tiež dostanú nový náter.
Ako posledná bola zatiaľ vynovená fontána pri Kaplnke sv. Martina. Tá dostala najprv izolačný a potom aj finálny ochranný náter. Vďaka náterom sa tak obnovila tesnosť bazéna fontány a je tak chránený pred vodou aj poveternostnými podmienkami. Bazény fontán, ktoré sú rovnako ako táto z betónu, môžu totiž vplyvom poveternostných podmienok erodovať a zvetrávať. Pre jeho ochranu sa tak podobne ako kov natiera.
Kedy je správny čas na náter určujú fontanári po vizuálnej a mechanickej kontrole ochranného náteru. Nový náter navyše potrebuje čas na vyzretie v suchom prostredí počas šiestich dní, aby správne chránil bazén fontány. Už onedlho sa takéhoto náteru dočká aj fontána na Luníku II a pracovníci Mestskej zelene plánujú tento rok aj náter ďalších telies fontán.
Zdroj: (Peter Sasák – Správa mestskej zelene, FB/Správa mestskej zelene v Košiciach, DK)
Odporúčané články

Mesto Košice pripravuje rekonštrukciu viac než trojkilometrového úseku električkovej trate v mestskej časti Nad jazerom. Investícia vo výške takmer 65 miliónov eur má vyriešiť dlhodobé technické problémy, ktoré viedli k zníženiu rýchlosti električiek na viacerých miestach až na 20 km/h a hrozbe odstavenia trate pre jej nevyhovujúci stav.

Mestské lesy Košice a.s. upozorňujú verejnosť na dočasné obmedzenia turistiky v lesoparku v dôsledku nepriaznivého počasia. V uplynulých dňoch došlo k pádu stromu na turistickú útulňu na Kráľovej studni, ktorá je až do odvolania uzatvorená.

Mesto Košice vybudovalo v areáli Bytového podniku mesta Košice (BPMK) zberné parkovisko. Dočasne sa ňom „uskladnia“ autovraky a odtiahnuté autá, ktoré tvoria prekážku na ceste alebo porušili zákon o cestnej premávke pri nesprávnom parkovaní na košických uliciach.