Hasiči v Košiciach zachránili dieťa uväznené v byte
Košickí príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v stredu úspešne pomohli pri neobvyklej situácii v Košiciach.
Maloleté dieťa sa omylom zamklo v byte, zatiaľ čo rodič zostal pred dverami bez možnosti dostať sa dovnútra. Hasiči boli okamžite vyslaní na miesto a promptne zareagovali. Pomocou špecializovaného vybavenia sa im podarilo otvoriť dvere bytu bezpečne a rýchlo. Dieťa, ktoré sa nachádzalo vo vnútri, bolo v poriadku a neutrpelo žiadne zranenia. Rýchly a profesionálny zásah hasičov priniesol rodičom veľkú úľavu. Ako prejav vďaky si s hasičmi urobili spoločnú fotografiu, čím ocenili ich efektívnu prácu.
Zdroj: (META/Hasičský a záchranný zbor – Košický kraj)
Odporúčané články
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dokončila opravu cesty prvej triedy medzi Košicami a mestskou časťou Pereš v smere na Rožňavu s takmer týždňovým predstihom. Počas najbližších dní budú diaľničiari presúvať dočasné dopravné značenie a stroje.
Rada partnerstva Košického kraja v piatok schválila ďalší balík investícií z európskych zdrojov v aktuálnom programovom období 2021 – 2027. Ráta s podporou 5,3 milióna eur pre 15 projektov, ktoré prinesú modernejšie školy, bezpečnejšie cesty aj zelenšie obce. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).
Košickí colníci odhalili na rýchlostnej ceste R4 pri Milhosti v smere z Maďarska na Slovensko dodávku plnú falzifikátov svetových značiek, zadržali tisíce kusov tovaru. TASR o tom informoval hovorca Finančnej správy (FS) SR Daniel Kováč.