Kontrolóri našli v košickej prevádzke pokazené kuracie mäso

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR našla po dlhšom čase pokazené kuracie mäso.
Kuracie prsia pochádzali z Poľska. Mäso sa našlo v Košiciach v prevádzke DALTON spol. s.r.o., Napájadlá 1/A, 042 47 Košice. Informuje o tom ŠVPS SR na webovej stránke.
Odber sa vykonal zo vzorky výrobku „Kuracie prsia – rezne“, šarža 3322, DS 1. 12. 2021, krajina pôvodu Poľsko, dovozca Zakłady Mięsne Szubryt Sp. z o.o., Węgrzynek 50, Chełmiec 33-395 Poľsko, PL 12100305 WE. Vo vzorke bola zistená prítomnosť Salmonelly Enteritidis. Výrobok je toho času po dátume spotreby.
(SITA, mt;bfe)
Odporúčané články

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) predložil návrh na zvýšenie cestovného v mestskej hromadnej doprave, ktoré by malo vstúpiť do platnosti od 1. augusta 2025. Návrh je aktuálne v rukách mestskej rady, pričom rozhodnutie by mali prijať poslanci mestského zastupiteľstva na zasadnutí 26. júna.

Len nedávno sme na facebookovej stránke KOŠICE: DNES zdieľali video, v ktorom na Hlavnej ulici tancovali mladí Košičania a Košičanky. Táto udalosť je už roky neoddeliteľnou súčasťou májových dní v našom meste. Tanečníci mali na sebe oblečené tričká s farbami žltá a modrá, čo množstvo ľudí v komentároch pod príspevkom prijalo negatívne. Tieto farby sa totiž často spájajú s podporou Ukrajiny avšak pravdou je, že táto farebná kombinácia je aj oficiálnou súčasťou identity mesta Košice už roky.

Koncert husľového virtuóza Pavla Šporcla s rómskou cimbalovou kapelou Gipsy Way Ensemble prepojí kultúru a dobročinnosť. V košickom Dome umenia sa tak stane vďaka OZ Spájanie generácií už 15. júna.