Košičan platil prostredníctvom cudzích platobných kariet, hrozí mu až 5 rokov
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach v uplynulých dňoch obvinil z trestného činu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku 21-ročného Košičana. Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, obvinený Košičan si podľa doterajšieho vyšetrovania neoprávnene zadovážil a prechovával viacero platobných kariet.

Dve z kariet použil bez súhlasu ich majiteľov na nákup rôzneho tovaru v obchode. Policajná hliadka podozrivého muža zadržala pred niekoľkými dňami priamo na mieste činu.
Vyšetrovateľ predložil prokurátorovi podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby, sudca návrh prijal. Obvinený mladík je stíhaný väzobne a po dokázaní viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Údaje o platobnej karte sú iba vaše! Polícia opäť upozorňuje na podvodníkov
Košičanovi hrozí za lúpežne prepadnutie až 8 rokov za mrežami
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Košiciach v uplynulých dňoch obvinil zo zločinu lúpeže 22-ročného Eduarda z Košíc. Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, obvinený podľa doterajšieho vyšetrovania 2. júna pri vchode do jednej z košických herní lúpežne prepadol 58-ročného muža.
Počas toho, ako si poškodený zo svojho ruksaka vyberal dáždnik, obvinený mladík mu siahol do vrecka a snažil sa z neho vybrať mobilný telefón. Počas zápasenia poškodený muž zakopol a spadol na zem. Obvinený Eduard mu násilím roztrhol vrecko, z ktorého vytiahol mobilný telefón a s lupom za minimálne 260 eur z miesta činu ušiel.
Netrvalo dlho a košickí kriminalisti zistili totožnosť podozrivého a zadržali ho. Vyšetrovateľ Policajného zboru následne vykonal potrebné procesné úkony. Po vznesení obvinenia mladík putoval do policajnej cely, na návrh prokurátora sudca rozhodol o väzobnom stíhaní obvineného. Mužovi, ktorý bol v minulosti trestné stíhaný za majetkovú aj násilnú trestnú činnosť, hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov.
Zdroj: SITA, mlu, mt.
Odporúčané články

Slovenská pošta pokračuje v transformačnom procese, ktorého cieľom je dlhodobo udržateľné fungovanie a prispôsobenie služieb reálnym potrebám zákazníkov. K 1. augustu dôjde k ukončeniu prevádzky štyroch pôšt v Košiciach a posilneniu nástupníckych pôšt.

Dlhotrvajúci problém s ničením zámkov na zdieľaných bicykloch evidujú nielen používatelia tejto služby, ale aj okoloidúci. Poškodzovanie zámkov a neoprávnené používanie bicyklov ohrozujú dostupnosť služby pre platiacich používateľov. Zdieľanie bicyklov tak sabotuje zlý úmysel jednotlivcov. Problém je natoľko vážny, že ohrozuje fungovanie celej služby.

Známe košické kúpalisko Triton je mimo prevádzky od roku 2018. Mesto Košice zisťuje záujem mestskej časti (MČ) Juh o areál. Hlavným problémom v danej lokalite je, že pozemky pod areálom, ale nie sú vo vlastníctve mesta Košice. Ako objasnila pre agentúru SITA starostka tejto košickej mestskej časti Anna Súkeníková, kúpalisko v minulosti prevádzkoval Podnik služieb MČ Juh.