Košičan šoféroval auto opitý, urobil to napriek zákazu
Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia čelí 53-ročný Košičan.
Policajná hliadka ho zastavila v stredu popoludní, keď šoféroval auto po Palackého ulici v Košiciach. Kontrola ukázala, že šoféroval pod vplyvom alkoholu, dychová skúška ukázala 2,42 promile. Ako ďalej na sociálnej sieti informovala polícia, za volantom nemal čo robiť, keďže mu už bol uložený trest zákazu činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel.
(SITA, fa)
Odporúčané články
Po zimnej prestávke sa v „esíčku“ na Kavečianskej ceste opätovne začínajú stavebné práce v rámci modernizácie a rozšírenia 400-metrového úseku medzi strelnicou na Podhradovej a Vyhliadkovou vežou, ktorý je v havarijnom stave. V utorok dôjde na tomto úseku k zmene organizácie dopravy.
V košickej mestskej hromadnej doprave dôjde od nedele 8. marca k dočasným zmenám. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že úpravy trás sa dotknú viacerých autobusových liniek pre pokračujúce práce na Rastislavovej ulici.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.