Košičanov čaká II. ročník rybníkového hokejového turnaja o Pohár MČ Košice – Juh

V sobotu (12. 2.) sa v Športovo-zábavnom areáli na Alejovej uskutoční II. ročník rybníkového hokejového turnaja o Pohár Mestskej časti Košice – Juh. Turnaj sa bude konať v režime OP a začne o 8:00 hod. V tento deň sa teda neuskutoční verejné korčuľovanie a namiesto neho môžete prísť podporiť svojich favoritov.
O pohár bude súťažiť 8 družstiev zložených z 5 hráčov. Systém hier bude zostavený z 2 základných skupín, z ktorých víťazi a družstvá umiestnené na 2. miestach odohrajú semifinálové zápasy o postup do finále. V základnej skupine odohrajú zápasy systémom každý s každým. Víťazi sa stretnú vo finále a porazení o 3. miesto.
Hrať sa bude v čase 2-krát po 15 minút a zahrnutá bude aj prestávka, po ktorej sa strany vymenia. Pri nerozhodnom výsledku sa bude čas navyšovať o 5 minút. Prvé tri miesta získajú Pohár MČ Košice – Juh a medaily spolu s diplomami. Víťazi turnaja sa navyše kvalifikujú na majstrovstvá Česka a Slovenska 2023 (World Pond Hockey Championship).
Zdroj: (FB/Mestská časť Košice-Juh, DK)
Odporúčané články

Aj v 19. týždni (15. 5. – 21. 5.) vám prinášame prehľad udalostí, ktoré sa stali v Košiciach a okolí. Buďte v obraze a vnímajte dianie okolo seba aj vďaka denníku KOŠICE: DNES.

Už dnes (11. 5.) sa uskutoční jeden z najväčších charitatívno-športových eventov na Slovensku. Tento rok pôjde o 15. ročník tohto podujatia. Zapojiť sa budú môcť, ako každý rok, deti, seniori, amatérski športovci, športové kluby či študenti.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic zamietol sťažnosti obvineného podnikateľa Richarda R., predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava T. a ďalších obvinených osôb M. S., J. S. a A. T. a takisto obvinených právnických osôb U., s.r.o. a T., s.r.o. proti uzneseniam policajného vyšetrovateľa, ktorými bolo menovaným vznesené obvinenie.