Kúpalisko Rumanová oficiálne odštartovalo letnú sezónu
Letná plavecká sezóna sa oficiálne začala aj v Košiciach. V piatok (23. 6.) ráno otvorilo pre návštevníkov svoje brány letné Kúpalisko Rumanová v Mestskom parku, ktoré spravuje mestský podnik Tepelné hospodárstvo (TEHO). Informoval o tom Magistrát mesta Košice.
Uplynulý rok na toto kúpalisko zavítalo viac ako 38-tisíc návštevníkov, čo bolo o takmer 15 percent viac, ako je dlhodobý priemer. Celková výmera plaveckého, neplaveckého a detského bazéna dosahuje takmer 1 400 metrov štvorcových. K dispozícii sú aj tri bufety, bezplatná wifi alebo bezpečnostné skrinky na odloženie osobných vecí alebo cenín.
Mesto musí prispieť viac než 423-tisíc eur
Vzhľadom na obrovský nárast nákladových položiek, a to najmä cien energií v uplynulých dvoch rokoch, muselo TEHO podobne ako väčšina prevádzkovateľov kúpalísk na Slovensku pristúpiť aj k zmenám vstupného. V tomto roku dosahuje priemerný nárast cien lístkov sumu 1,70 eura. Ani tieto úpravy však podľa mesta nereflektujú skutočné náklady na prevádzku kúpalísk v správe mestského podniku TEHO, ktoré v tomto roku musí mesto Košice zo svojho rozpočtu dofinancovať sumou viac ako 423-tisíc eur.
Podrobnosti k novej sezóne
Budúci týždeň sa otvára aj kúpalisko Červená hviezda. Aj to, rovnako ako Rumanová, má maximálnu kapacitu 1 200 osôb. Kým počas uplynulej sezóny sa z dôvodu výstavby prestrešenia museli návštevníci zaobísť bez najväčšieho vodnopólového bazéna, toto leto ho už bude možné využívať bez akýchkoľvek obmedzení.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Košické kúpaliská zdražovali. Pozrite si nový cenník
Na Rumanovej budú mať až do konca školského roka počas pracovných dní otvorené od 12:00 do 19:00 a cez víkend už od 9:00. Počas letných prázdnin budú otváracie hodiny na oboch kúpaliskách každý deň vždy medzi 9:00 – 19:00.
Zvýhodnené vstupné
Okrem toho na Rumanovej si budú môcť plavci počas pracovných dní zaplávať za zvýhodnené vstupné 3,5 eura na osobu aj ráno od 7:45 do 9:00. Podobne zvýhodnené vstupné pre plavcov budú môcť návštevníci využiť aj v čase od 17:45 do 19:00. Zároveň sa na kúpalisku Červená hviezdy zavádza nový typ dvojhodinového vstupného pre tých návštevníkov, ktorí zvykli chodiť plávať na Mestskú krytú plaváreň. Ešte výraznejšie zľavy sa dajú získať pri kúpe rodinných lístkov alebo permanentiek.
>>>CENNÍK KÚPALÍSK NA SEZÓNU 2023<<<
(NM)
Odporúčané články
Americká spoločnosť AT&T pripravuje vo svojej košickej pobočke hromadné prepúšťanie. O prácu by malo prísť približne 200 až 230 zamestnancov. Organizačná zmena, ktorá nadobudne účinnosť od 1. júla, sa výrazne dotkne lokálneho trhu práce v metropole východu, pričom zasiahne predovšetkým zamestnancov na oddeleniach prichádzajúcich hovorov a ich manažérov.
Prvý ročník medzinárodnej súťaže Beauty Talent Košice 2026 sa konal 16. apríla 2026 v Košiciach. Súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe študentov stredných škôl organizovala Stredná odborná škola beauty služieb Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súťažili študenti odborov kaderník, barbier, kozmetik a vizážista.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.