Ľudia na východe urobili v rámci súťaže pre zdravie viac ako 10 miliónov krokov

Viac ako desať miliónov krokov urobili ľudia na východe v rámci súťaže 10 000 Pre zdravie. Zorganizoval ju počas tohtoročného Európskeho týždňa mobility Prešovský samosprávny kraj (PSK) a Košický samosprávny kraj (KSK) v spolupráci s IDS Východ. Súťažiaci mali v týždni od 16. do 22. septembra urobiť denne aspoň 10 000 krokov. TASR o tom informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.
“Cieľom iniciatívy nebolo iba získať umiestnenie, ale aj uvedomiť si, že chôdza na úkor prepravy autami často chýba medzi našimi dennými aktivitami. Chceli sme tiež motivovať východniarov, aby sa k pohybu po vlastných nohách vrátili a urobili tak niečo pre svoje zdravie a v neposlednom rade aj pre životné prostredie,” povedal predseda KSK Rastislav Trnka.
Do súťaže sa zapojilo 139 súťažiacich, ktorí počas Európskeho týždňa mobility nachodili spolu 10 627 869 krokov. Aktívnejším krajom v počte registrovaných účastníkov aj prejdených krokov bol Košický kraj, ale najvyšší počet krokov urobil účastník z Prešovského kraja. V Košickom kraji bolo zapojených 79 súťažiacich, ktorí dokopy prešli 6 230 673 krokov. V Prešovskom kraji bolo prihlásených 60 účastníkov, spolu urobili 4 397 196 krokov.
“Som rád, že obyvatelia Prešovského kraja sa aktívne zapojili do Európskeho týždňa mobility a dali prednosť pešej chôdzi pred osobným autom. Jednak odbremenili dopravu, ale prispeli aj k čistejšiemu životnému prostrediu a urobili niečo pre svoje zdravie. Verím, že sme touto aktivitou motivovali východniarov viac chodiť pešo a využívať iné, ekologickejšie formy dopravy,” uviedol predseda PSK Milan Majerský.
Súťažiaci s najvyšším počtom krokov budú odmenení. Zo súťaže boli podľa Jeleňovej vyradení účastníci, ktorí porušili stanovené pravidlá. “Na screenshote nemali uvedený viditeľný a presný dátum merania krokov a vyradené boli aj upravované screenshoty,” dodala.
Zdroj: (TASR, man lem)
Odporúčané články

Hlavné železničné stanice v Košiciach a Bratislave sa pred Veľkou nocou opäť stanú miestami duchovného významu. Veriaci budú mať možnosť prijať sviatosť pokánia priamo na staniciach, informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach zavŕšili tretiu etapu rozsiahlej modernizácie priestorov Právnickej fakulty. Ako informovala hovorkyňa UPJŠ Laura Hoľanová, modernizáciou prešli štyri prednáškové miestnosti v priestoroch fakulty na Kováčskej ulici v Košiciach. Ozrejmila, že cieľom bolo architektonicky a dizajnovo zjednotiť a zmodernizovať interiéry učební.

Mesto Košice uspelo s projektom mapovania verejných budov, z európskych zdrojov naň získalo viac ako šesť miliónov eur. Projekt má za cieľ vytvorenie digitálneho nástroja, ktorý by mal mapovať verejné budovy v Košiciach a ich stav. Ako uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček (nezávislý) vďaka projektu by mohli odhaliť miesta a budovy, ktoré nie sú vhodne využité.