Lyžiarske stredisko Jahodná víta možnosť spustiť prevádzku vlekov
Lyžiarske stredisko Jahodná víta možnosť spustenia vlekov, aj keď v režime OP. Pre TASR to povedal vedúci strediska Ján Petróci s tým, že otvorenie plánujú v sobotu (11. 12.). Vzhľadom na počasie pravdepodobne zatiaľ spustia len jeden detský vlek.
„Aj keď bude vlek dostupný v okliesnenom režime, vítame túto možnosť. Je nám však ľúto, že to neumožnili verejnosti, ktorá by sa otestovala a prišla, ale také je rozhodnutie a musíme to rešpektovať,“ uviedol s tým, že kontrola OP režimu bude dvojstupňová. Jej realizáciu v praxi si vie predstaviť. „Prvýkrát bude kontrola pri zakúpení lístkov na vlek pri pokladni. Potom bude pri vstupe na vlek. Každý, kto sa preukáže platným COVID preukazom alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, bude označený takou lepiacou páskou, aby bolo jednoznačné, kto je oprávnený sa lyžovať a pohybovať na vleku a zjazdovke.“
S technickým zasnežovaním sa podľa neho v súčasnosti nedá pokračovať pre počasie. „Sme dosť nízko položené lyžiarske stredisko, na veľký kopec potrebujeme nejakých päť až sedem dní dobrých mrazov. Do Vianoc by sme ale veľmi radi spustili aj veľký vlek.“ Podľa Petróciho veľkú zjazdovku a jej okolie v týchto dňoch využívajú sánkari a verejnosť na voľné aktivity.
Zdroj: (TASR, sem liv)
Odporúčané články
V pondelok 10. novembra 2025, krátko po 9:13 hod., prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach oznámenie o požiari. “Išlo o požiar jednoduchej stavby na Podjavorinskej ulici, v mestskej časti Košice – Luník IX,” uvádza mjr. Ing. Jozef Bálint, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania. Mesto ponúklo núdzové bývanie, hovorí o výbuchu.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od spustenia leteckej linky medzi Košicami a Bratislavou po ohlásenie kandidatúry Ladislava Lörinca na prímátora. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Dopravný podnik mesta Košice, a.s. (DPMK) oznamuje cestujúcej verejnosti zmenu prevádzkových hodín svojich predajných miest v súvislosti s dňom 17. novembra.


