Mestské lesy plánujú opravu Starej spišskej cesty
Mestské lesy Košice plánujú od 11. do 13. apríla súvislú opravu Starej spišskej cesty, nazývanej Bankovská. Mestské lesy Košice o tom informovali na sociálnej sieti.
Počas obnovy asfaltového krytu vozovky bude celý úsek účelovej lesnej cesty pre všetkých rekreačných užívateľov obojsmerne uzatvorený. Užívanie cesty bude obnovené vo štvrtok 14. apríla. „Žiadame návštevníkov lesoparku, aby rešpektovali značenie a v žiadnom prípade nevchádzali počas prác na cestu. Zlepšenie technického stavu cesty je v záujme všetkých jej užívateľov,“ uviedli Mestské lesy Košice.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Odporúčané články
Úvodnou diskusiou na tému obnovy legendárneho košického Kina Družba a jeho plánovanej premeny na moderné kultúrne centrum, sa včera v priestoroch obchodného centra Aupark začalo interaktívne podujatie „Mesto v meste“.
Tento týždeň sa v súvislosti so spustením výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi začína v Košiciach s opravami výtlkov, prepadnutých častí a iných závad na cestách a chodníkoch vo vlastníctve mesta. Od pondelka sa budú zarezávať a vybúravať poškodené časti vozovky a výtlky, v stredu sa začne aj so samotným asfaltovaním.
Mesto Košice je lídrom v rámci Slovenska v oblasti štátom podporovaného nájomného bývania. Počas utorkovej diskusie v rámci interaktívneho podujatia „Mesto v meste“, ktoré sa od uplynulého pondelka až do konca tohto týždňa koná v Auparku, sa na tom zhodli košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) a generálna riaditeľka Agentúry štátom podporovaného nájomného bývania Eva Lisová.