Mestskí policajti zachránili zranenú seniorku pred podchladením
V pondelok 3. februára 2025 v skorých ranných hodinách príslušníci Mestskej polície Košice zasahovali pri dezorientovanej staršej žene, ktorá sa nachádzala na Poludníkovej ulici.
Po príchode na miesto policajti zistili, že žena sedí na chodníku a má viditeľné poranenia dolných končatín. Keďže teploty v ranných hodinách boli nízke a hrozilo podchladenie, policajti okamžite zakročili. Zranenú seniorku prikryli izotermickou fóliou a privolali zdravotnú pomoc. Na miesto dorazila aj ďalšia hliadka Mestskej polície, ktorá pomohla udržať ženu v teple a bezpečí až do príchodu sanitky. Po príchode rýchlej zdravotnej pomoci si zranenú seniorku prevzali záchranári, ktorí ju následne previezli do nemocnice na ošetrenie.
Zdroj:(META/Mestská polícia Košice)
Odporúčané články
Správa mestskej zelene v Košiciach v utorok 18. novembra opäť spustí prenájom živých vianočných stromčekov.
Podľa medializovaných informácií stavba apartmánov pre seniorov na Belanskej ulici v Košiciach sa po piatich mesiacoch opäť rozbehla. Dôvodom prerušenia nebola zima, ale 152 ľudských kostier, ktoré archeológovia vytiahli z ílovitého podložia na rozhraní mestských častí Staré Mesto a Západ.
O zmene nebezpečnej križovatky pri amfiteátri na Festivalovom námestí sa hovorí už dlhé roky. Obyvatelia Košíc si môžu všimnúť obrovské žeriavy na stavbe polyfunkčného objektu, zmenu dopravy je badať na časti Starej spišskej cesty. Práce na zmene križovatky mali podľa magistrátu začať v septembri tohto roka. Prevažnú časť má budovať developer. Mesto sa finančne bude podieľať na prestavbe križovatky spolu s investorom CTR.


