Mladá vodička neprispôsobila rýchlosť a skončila na streche

V piatok (22. 7.) okolo 11:20 došlo k dopravnej nehode, pri ktorej mladá 21-ročná vodička neprispôsobila rýchlosť a s vozidlom skončila mimo vozovky na jeho streche. Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová uviedla, že v súvislosti s touto dopravnou nehodou začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.
“Podľa doterajších zistení viedla vodička z okresu Košice – okolie osobné motorové vozidlo zn. Škoda Rapid po ceste III/3405 od obce Bukovec smerom na obec Malá Ida, okres Košice – okolie, kde pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti stavu a povahe vozovky a svojím schopnostiam nezvládla prejazd pravotočivou zákrutou,” uviedla pre redakciu KOŠICE: DNES krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Po tom, ako mladá vodička prešla zákrutu, prešla s vozidlom do protismernej časti vozovky. V protismere zišla s vozidlom z vozovky a skončila v priekope. Po náraze do svahu sa vozidlo aj s vodičkou a dvoma spolujazdcami prevrátilo na strechu.
Vodička a jej dvaja spolujazdci utrpeli podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia. Vodička bola podrobená aj dychovej skúške, pri ktorej sa požitie alkoholu nezistilo. Podľa policajnej hovorkyne bola škoda na vozidle predbežne vyčíslená na 10 000 eur. “Bližšie okolnosti a presná príčina dopravnej nehody je predmetom vyšetrovania,” doplnila Jana Mésarová.
(ZL)
Odporúčané články

Bytový podnik mesta Košice (BPMK) začína v týchto dňoch na základe objednávky magistrátu mesta s rekonštrukciou ďalších bytov so zmiešaným vlastníctvom (hybridných bytov), do ktorých sa budú môcť nasťahovať sociálne odkázaní Košičania v rámci inštitútu prestupného bývania.

Vyplýva to z odborných záverov pracovnej skupiny prezentovaných na ostatnom mestskom zastupiteľstve. Pracovnú skupinu zriadilo mesto Košice, a tvorili ju zástupcovia odborných referátov mesta Košice, Správy mestskej zelene, Archívu mesta Košice, Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) a Okresného úradu. Ako sa ďalej uvádza v odborných vyjadreniach, symboly, ktoré sú na pomníku použité od jeho vzniku v roku 1945, sú autentickou súčasťou pomníka ako vojnového hrobu, a tiež ako kultúrnej pamiatky. Boli tiež zahrnuté v pôvodnom projekte kapitána E. F. Gurjanova.

Ako informoval Hasičský a záchranný zbor Košického kraja, v 30 prípadoch išlo o technické zásahy. Najčastejšie, a to 27-krát, ich zamestnalo odstraňovanie popadaných stromov na cesty.