Na Hlavnej ulici pribudli vianočné stánky! Košické rozprávkové Vianoce sa blížia
Do Košíc sa po dvoch pandemických rokoch vracajú Košické rozprávkové Vianoce, ktorých neoddeliteľnou súčasťou sú vianočné trhy. S inštaláciou stánkov na Hlavnej ulici sa začalo už včera (22. 11.).

,,Na vianočne naladených návštevníkov bude tento rok čakať 46 stánkov s rôznym sortimentom. Umiestnené budú tak, ako každý rok, v priestore od Immaculaty smerom na severnú stranu k OD Urban,” uviedlo mesto Košice na sociálnej sieti.
Vianočné trhy sa spolu s rozsvietením stromčeka začnú 5. decembra a potrvajú do 23. decembra a na Silvestra 31. decembra. ,,Skúšobná” prevádzka trhov na Hlavnej ulici sa však začne o dva dni skôr, 3. decembra a program sa začne 4. decembra. “Všetky stánky s vareným vínom, medovinou, skvelým jedlom a vianočnými špecialitami obohatené o špeciálne vianočné darčekové predmety budú na Hlavnej otvorené denne od 9.00 hodiny,” informovalo mesto Košice.
Primátorský punč nebude na vianočných trhoch chýbať ani tento rok a aj on bude tvoriť v rámci Košických rozprávkových Vianoc výraznú časť charitatívnych akcií. Primátorský punč sa bude na Hlavnej ulici podávať a predávať každý deň od 5. do 23. decembra v čase od 16:00 do 20:00. “Výťažok z Primátorského punču poputuje rovným dielom štyrom organizáciám,” uviedlo mesto.
Vianočnú atmosféru chce mesto Košice opäť preniesť aj do Mestského parku, kde ožijú rozprávkové postavičky, ku ktorým pribudnú aj ďalšie. Výhľad na Košické rozprávkové Vianoce na Hlavnej ulici si návštevníci vianočných trhov budú môcť vychutnať z obrovského kolotoča, ktorý by mal byť väčší a vyšší ako bol v minulosti a mal by mať 33 metrov.
Mestské klzisko bude pre nadšencov korčuľovania dostupné v Mestskom parku aj tento rok. V prípade vhodných podmienok by mohlo byť otvorenie korčuliarskej sezóny už prvý decembrový týždeň.
(ZL)



Galéria
Odporúčané články

Minulý týždeň došlo na železničnej trati pred Ťahanovským tunelom v Košiciach k tragickej udalosti. Nákladný vlak tam zrazil len 12-ročného chlapca, ktorý sa podľa medializovaných informácií rozhodol svoj život ukončiť sám. Presné okolnosti a príčiny jeho smrti sú predmetom policajného vyšetrovania.

Už túto sobotu sa uskutoční siedmy ročník ultramaratónskych pretekov medzi partnerskými mestami Košice a Miskolc. Na štart 117-kilometrovej trasy sa postavia jednotlivci, dvojice aj štafetové tímy. Organizátori očakávajú účasť takmer 800 bežcov z viacerých európskych i mimoeurópskych krajín.

Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od odhalenia nelegálnej výrobne cigariet po tragédiu na Ťahanovciach. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.