Na Slaneckej ceste dôjde k zmene v doprave. Ako pokračujú práce?

Práce na Slaneckej ceste v mestskej časti Nad Jazerom pokračujú a doprava sa presúva na nový dočasný most, ktorý sa nachádza nad Myslavským potokom.
Už od zajtra (8. 9.) sa rekonštrukcia Slaneckej cesty Nad Jazerom dostáva do ďalšej fázy. V priebehu leta bolo podľa dostupných informácií vybudované nové dočasné premostenie súčasnej cesty, ktoré vedie ponad Myslavský potok. V utorok (6. 9.) boli na tomto premostení zrealizované záťažové testy, ktoré dopadli úspešne. Mostný prejazd je obojsmerný a jazdiť sa po ňom začne už zajtra (8. 9.) popoludní. To spolu so sebou prinesie aj niektoré zmeny v organizácii dopravy.
Na dočasnom moste bude obmedzená maximálna povolená rýchlosť a to na 20 km/hod. Dopravnými značkami bude takisto určená aj maximálna hmotnosť vozidiel, ktoré cez most budú môcť prechádzať.
Okrem zmien, ktoré nastanú v doprave, sa v rámci prác na Slaneckej ceste začne aj s búraním pôvodného mosta. V súvislosti s tým sa začne aj s prípravami na výstavbu nového mosta. Okrem toho na stavbe stavbári pokračujú vo frézovaní cesty, likvidujú pne, ktoré ostali po zrezaných topoľoch a budujú cestnú kanalizáciu.
(ZL)
Odporúčané články

Vyplýva to zo zverejnených materiálov na rokovanie. Návrh predložil predseda predstavenstva a poverený riaditeľ Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Roman Danko. Mestskí poslanci by mali o návrhu rokovať 26. júna, ak ho schvália, cestovné by sa malo zvýšiť od 1. augusta tohto roka.

Bránami Letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 321 879 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast o 18,7 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast až o 46,7 %. Vyše 265 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Ďalších, vyše 55 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.

Mesto Košice pripravuje rekonštrukciu viac než trojkilometrového úseku električkovej trate v mestskej časti Nad jazerom. Investícia vo výške takmer 65 miliónov eur má vyriešiť dlhodobé technické problémy, ktoré viedli k zníženiu rýchlosti električiek na viacerých miestach až na 20 km/h a hrozbe odstavenia trate pre jej nevyhovujúci stav.