Objavte novú útulňu Kráľova studňa počas prázdninovej túry
Milovníci prírody a nadšení turisti, zbystrite pozornosť! Mestské lesy Košice a.s. v spolupráci s mestom Košice vás srdečne pozývajú na výnimočné podujatie, ktoré spája prázdninovú túru s prezentáciou novej turistickej útulne Kráľova studňa.
Program plný zábavy a dobrôt
Táto špeciálna akcia sa uskutoční v nedeľu 30. júna, kde vás okrem krásnej prírody čaká aj chutný kotlíkový guláš. V novootvorenej útulni pri Kráľovej studni sa bude od 11:00 hod. tradičná pochutina, ktorú si môžete vychutnať v spoločnosti ďalších turistov a cyklistov. Vstupenka je jednoduchá – stačí si priniesť dobrú náladu! Pre najmenších návštevníkov je pripravené sladké prekvapenie, ktoré ich určite poteší.
Kde sa akcia koná?
Turistická útulňa Kráľova studňa sa nachádza v pohorí Čierna hora, na území Mestských lesov Košice, vo výške 670 metrov nad morom. Od mája tohto roka slúži ako útočisko pre turistov na najznámejšej slovenskej diaľkovej magistrále – Ceste hrdinov SNP Devín – Dukla. V jej okolí nájdete drevené prístrešky, ohnisko s lavičkami a prameň vody, čo poskytuje ideálne podmienky pre oddych a piknik v prírode.
Ako sa tam dostať?
- Z Kavečian cez Hrešnú na Kráľovu studňu (6,3 km, cca 2 hodiny)
- Z Alpínky, Jahodnej, Kysaku, Družstevnej pri Hornáde, Košickej Belej a ďalších lokalít po značených turistických trasách
- Pre cyklistov sú k dispozícii trasy zo Sokoľa, Alpinky, Jahodnej a ďalších miest
Ak ste milovníkom prírody alebo aktívnym turistom, určite si nenechajte ujsť príležitosť spoznať novú útulňu Kráľova studňa. Čakať na vás bude množstvo nádherných výhľadov a čerstvého vzduchu. Mapa a ďalšie detaily o útulni sú dostupné tu.
Odporúčané články
Krátko po polnoci v utorok 2. decembra prijala polícia oznámenie, že v byte obytného domu horí. Preto v noci polícia vyslala do MČ Západ na Gudernovú ulicu číslo 1 všetky záchranné zložky. Príčinou požiaru bola zrejme zapálená cigareta, v byte našli hasiči 80-ročnú ženu bez známok života.
Podľa Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) rastie počet neodborne vyučovaných hodín fyziky a informatiky, pričom v rámci Slovenska sú problémy aj s technickou, etickou výchovou a občianskou náukou. IVP uvádza, že pri každom z týchto predmetov viac ako 30 percent hodín odučí nekvalifikovaný učiteľ. Zaujímalo nás, ako sú na tom s počtom kvalifikovaných učiteľov základné a stredné školy v Košiciach. Otázky sme adresovali učiteľom ZŠ a SŠ, Magistrátu mesta Košice aj Košickému samosprávnemu kraju.
Prevzatím staveniska a úvodnými prípravnými prácami sa v pondelok na Pasteurovom námestí pri OC Astória v mestskej časti Juh začalo s revitalizáciou vnútrobloku. Ten je ohraničený ulicami Rastislavova, Milosrdenstva, Šoltésovej a Bytovým domom Pasteurova 1-9 na pozemkoch vo vlastníctve mesta.

