Polícia pátra po 16-ročnom mladíkovi, ktorý ušiel z Reedukačného centra v Košiciach
Polícia pátra po 16-ročnom Branislavovi Gáborovi, ktorý ušiel z Reedukačného centra Horný Bankov v Košiciach. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová. Chlapec odišiel z centra 17. septembra o 15:50 na neznáme miesto. Zatiaľ o sebe nepodal žiadnu správu. Mladistvý má trvalé bydlisko vo Veľkej Lomnici okres Kežmarok.
Nezvestný je 156 cm vysoký, štíhlej postavy, má čierne vlasy a hnedé oči.
Akékoľvek informácie o nezvestnom je možné oznámiť na najbližšom útvare policajného zboru, na známom telefónnom čísle 158 alebo prostredníctvom správy na stránke polície na sociálnej sieti.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach
Odporúčané články
Tvorcovia filmu Štúr od 13. januára cestujú po Slovensku a navštevujú školské premietania, kde o histórii Slovenska a role Štúra v nej diskutujú so žiakmi. V pondelok 26. januára zorganizujú špeciálnu projekciu pre Spojenú školu Ľudmily Podjavorinskej na Luníku IX. v Košiciach.
Krátko pred Vianocami minulého roka sme informovali o tom, že Zlatica Labancová, ktorá sa po smrti manžela a dcéry stará o dve vnúčatá a svoju ďalšiu postihnutú dcéru, si prevzala od košického primátora Jaroslava Polačeka a riaditeľa neziskovej organizácie Sociálne bývanie Radoslava Drába kľúče od sociálneho bytu. S odstupom času sme chceli vedieť, ako sa rodine ťažko skúšanej osudom v zrekonštruovanom byte býva.
Dňa 19. januára 1945 došlo k oslobodeniu mesta Košice jednotkami Červenej armády. Mesto, ktoré po Viedenskej arbitráži pripadlo horthyovskému Maďarsku sa tak stalo prvým veľkým oslobodeným mestom na území bývalého Československa.