Požiar bytu na Michalovskej ulici: Nadýchalo sa päť osôb, vrátane bábätka
Dnes zasahovali hasiči z Požiarnickej ulice pri požiari bytu na piatom poschodí bytového domu na Michalovskej ulici. Z okien unikal hustý čierny dym a udalosť si vyžiadala evakuáciu a zásah so zvýšenou pohotovosťou.
Podľa informácií Hasičského a záchranného zboru došlo k požiaru jednej izby. V dôsledku zadymenia sa päť osôb nadýchalo splodín horenia, medzi nimi aj 10-mesačné dieťa. Všetky osoby boli ošetrené, rozsah ich zranení zatiaľ nebol bližšie špecifikovaný. Na mieste zasahovalo 11 profesionálnych hasičov so štyrmi kusmi techniky – vrátane výškovej techniky, cisterny, technického vozidla a hasičskej sanitky. Požiar sa podarilo kompletne zlikvidovať, zisťovateľ príčin požiarov je už na mieste a okolnosti vzniku sú v štádiu vyšetrovania.
(META/ Hasičský a záchranný zbor – Košický kraj)
Odporúčané články
Volebný rok 2026 bude v Košiciach patriť predovšetkým primátorským voľbám a s nimi aj zvýšenému záujmu verejnosti o to, kto kandiduje, s akým programom a aké výsledky má za sebou. KOŠICE: DNES preto pripravili pre voličov aj kandidátov komplexný volebný servis, ktorého cieľom je priniesť objektívne, vyvážené a overené informácie pre všetkých.
Tento týždeň sa v súvislosti so spustením výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi začína v Košiciach s opravami výtlkov, prepadnutých častí a iných závad na cestách a chodníkoch vo vlastníctve mesta. Od pondelka sa budú zarezávať a vybúravať poškodené časti vozovky a výtlky, v stredu sa začne aj so samotným asfaltovaním.
Rezidentské parkovanie sa na sídlisku KVP od 1. marca nezavedie. Poslanci mestského zastupiteľstva svojim hlasovaním vyšli v ústrety petícii 1600 obyvateľov a ďalších nespokojných občanov, ktorí spochybnili pripravenosť mestskej časti spustiť nový systém. Pre tých, ktorí si už rezidentské karty na sídlisku KVP zakúpili, pripravuje Mesto Košice možnosť vrátenia peňazí alebo posunutia začiatku platnosti karty na nový termín.