Pre rekonštrukciu depa DPMK budú nepoužívané električky v oceliarňach

Cez víkend začal Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) s presunom a umiestnením nepoužívaných električiek z areálu DPMK do hál v areáli U. S. Steel Košice (USSK), dôvodom je rekonštrukcia depa na Bardejovskej ulici. Informovala o tom Vladimíra Petrušová z DPMK.
„Rekonštrukcia si vyžiadala úpravu technológie dopravy, nakoľko manipulácia s električkami v priestore areálu DPMK je značne obmedzená. Časť električiek, ktoré DPMK nebude nutne potrebovať, bolo potrebné uskladniť a dočasne odložiť mimo areálu dopravného podniku. Technologicky najvhodnejším miestom na úschovu sú práve haly košických oceliarní,“ uviedla Petrušová.
>>> Viac foto nájdete v GALÉRII. <<<



V sobotu 5. marca bola do oceliarní privezená prvá električka. Celkovo pôjde asi o 27 kusov električiek, celkový presný počet takto umiestnených električiek nateraz nevie DPMK definitívne potvrdiť. „V nedeľu 13. marca dopoludnia poputovalo do USSK ďalších 12 električiek. Poslednú časť transportu električiek predpokladáme realizovať najbližší víkend. Pôjde približne o 12 vozidiel, pričom presný počet presunutých vozidiel sa v tejto chvíli ešte prehodnocuje,“ dodala Petrušová.
Časť električiek, ktoré momentálne odchádzajú do areálu U. S. Steel Košice, už bola nefunkčná, respektíve dlhodobo nepoužívaná. Časť je však stále prevádzkyschopná a o ich návrate do prevádzky sa podľa do DPMK rozhodne po ukončení modernizácie depa.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Galéria
Odporúčané články

Prelom apríla a mája patrí tradične oslavám Dňa mesta Košice. Deň mesta sa viaže na významnú historickú udalosť, ktorá sa stala 7. mája 1369, keď kráľ Ľudovít Veľký udelil mestu historicky prvú erbovú listinu. Stalo sa tak vôbec prvýkrát v dejinách, keď niektorý z európskych panovníkov udelil erb mestu. Táto skutočnosť sa stala v roku 1995 základom pre vznik osláv, ktoré sa z dôvodu záujmu verejnosti z pôvodného jedného dňa postupne rozšírili maratón podujatí.

Dvojúrovňová samospráva v Košiciach má svoje pozitíva, no vyvstávajú z nej aj určité problémy. Pre agentúru SITA to skonštatoval Jozef Andrejčák z Katedry verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach. Ako Andrejčák ďalej uviedol, od roku 1990, keď bola dvojúrovňová samospráva v metropole východu zavedená, sa ukázali určité jej pozitíva, napríklad v podobe decentralizácie či subsiadiarity, ktoré sú pre dvojúrovňovú samosprávu typické.

Protestné zhromaždenie nazvané „Nie ruskému zákonu!” (podľa organizátorov ide o reakciu na pripravovanú legislatívu o mimovládnych organizáciách, ktorú časť občianskej spoločnosti i odbornej verejnosti kritizuje; vládna koalícia o tomto zákone tvrdí, že jeho cieľom je stransparentniť financovanie mimovládnych organizácií, a že je pripravený v súlade s pravidlami EÚ a s Ruskom nemá nič spoločné – pozn. SITA) sa začalo už tradične o 18:00 v priestore pri Dolnej bráne.