Príďte si zabehať na 19. ročník Furčianskeho maratónu-Memoriálu Štefana Semana

Už o mesiac budete môcť osláviť príchod jari zabehnutím pretekov na čerstvom vzduchu. Otestujete si tak svoju kondičku a navyše sa budete môcť pokochať zelenajúcimi sa Košicami. Na prihlásenie máte už len týždeň, tak sa nepodceňujete a vyskúšajte, čo dokážete.
V sobotu (9. apríla) sa uskutoční 19. ročník Furčianskeho maratónu-Memoriálu Štefana Semana. Akcia je podporovaná Mestskou časťou Košice-Dargovských hrdinov. Preteky organizuje tradične O5 Bežecký klub Furča, ktorý bol založený v roku 2004.
Štart pretekov bude pred budovou Stavebného bytového družstva III na Furčianskej 60 o 10:00 hod. Predtým sa uskutoční slávnostné otvorenie. Maratónska súťaž sa pobeží na trati v lesoparku po promenádnom chodníku na Zelený dvor a späť (celkovo šesť kôl).
Pre súťažiacich je pripravených sedem kategórií. Kategória A zahŕňa všetkých zúčastnených nad 18 rokov. Muži sú následne rozdelení do 4 kategórií – B (od 40 do 49 rokov), C (od 50 do 59 rokov), D (od 60 do 69 rokov), E (70 a viac rokov). Ženy majú na výber z dvoch kategórií – F (do 39 rokov), E (40 a viac rokov).
Víťaz v mužskej kategórii sa stane držiteľom Putovného pohára Memoriálu Štefana Semana, víťazka v ženskej kategórii sa stane držiteľkou Pohára starostu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov.
Tieto preteky sú súčasťou dvojkombinácie furčianskych maratónov. Sčítavať sa budú dosiahnuté časy na Furčianskom maratóne a na eXtrém maratóne, ktorý sa v tejto mestskej časti uskutoční 30. júla.
Prihlásiť sa môžete do piatka (25. marca) TU.
Zdroj: (FB/Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov, maratonfurca.sk, DK)
Odporúčané články

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) ukončila práce na oprave mosta pred sídliskom Ťahanovce v Košiciach, kde diaľničiari od 30. júna menili zábradlie mosta a sanovali rímsy. Po ukončení stavebnej akcie je úsek prejazdný bez obmedzení.

Košický kraj a priľahlé regióny zažijú aj tento týždeň rozsiahle odstávky elektrickej energie. Východoslovenská distribučná (VSD) pokračuje v plánovanej údržbe a rekonštrukcii distribučnej siete. Dotknutých bude viac než 20 lokalít, pričom najväčší zásah čaká Spišské Tomášovce, Košice – Sever a Smižany.