Program starostlivosti o Chránené vtáčie územie v Košickom kraji dostal zelenú

Kabinet schválil Program starostlivosti o Chránené vtáčie Medzibodrožie na roky 2022 až 2051. Vláda zatiaľ schválila programy starostlivosti pre 20 zo 40 chránených vtáčích území na Slovensku.
Program spresňuje zásady využívania územia a stanovuje ciele ochrany vtáčích druhov. V programe sú rovnako uvedené predpokladané výdavky na realizáciu opatrení, ako aj zdroje ich financovania. Navrhované opatrenia sú vyčíslené na 5 416 986 eur do roku 2051, z toho 4 388 505 eur bude poskytnutých z Európskej únie.
Chránené vtáčie územie Medzibodrožie je vzácnou mokraďovou lokalitou v okresoch Trebišov a Michalovce v Košickom kraji a podčiarkuje najvyšší počet, a to 37 druhov vtákov, pre ochranu ktorých sa toto územie vyhlásilo. Celkovo bolo na danom území zistených 254 druhov vtáctva.
Zdroj: (SITA, mt;bfe)
Odporúčané články

Slovensko má podľa aktuálnych údajov Eurostatu druhú najvyššiu infláciu v eurozóne. V júli dosiahla medziročná inflácia 4,5 %, vyššia bola len v Estónsku, a to 5,6 %. Rovnakú infláciu malo Chorvátsko. Ceny na Slovensku v júli vzrástli oproti predchádzajúcemu mesiacu o 0,2 %, čo podľa hlavného ekonóma ČSOB Mareka Gábriša znamená, že v porovnaní s minulým rokom boli vyššie o 4,5 %. V júni bola inflácia na úrovni 4,6 %.

Podľa prieskumu JobsIndex spoločnosti Alma Career je vyžiť z platu náročné pre dve tretiny zamestnancov a zamestnankýň na Slovensku. Podiel tých, ktorí majú problém vyžiť zo svojho príjmu, stúpol medziročne z 59 na 67 percent.

Dovolenku na Cypre ukončil pre viac ako 180 slovenských cestujúcich nepríjemný záver. V noci zo stredy na štvrtok zostali niekoľko hodín uväznení na letisku v Larnake, bez informácií o ďalšom postupe a bez kontaktu s delegátmi cestovnej kancelárie.