Sídlisko Ťahanovce oslávilo 40. výročie svojho vzniku (FOTO)
Sídlisko Ťahanovce ožilo tradičnými zabíjačkovými hodmi, ktoré spojili dobré jedlo, folklór a komunitnú atmosféru. Organizátori stavili na dostupnosť podujatia a efektívne využitie financií, pričom do príprav sa zapojili mestská časť a Združenie žien Slovenska.

Návštevníci si mohli pochutnať na zabíjačkových špecialitách a domácich koláčoch, ktoré pripravili členky Združenia žien Slovenska. O detský program sa postarali zamestnankyne úradu a dobrovoľníčky zo združenia. V rámci kultúrneho programu vystúpili miestni folkloristi a deti z materskej školy na Havanskej ulici. Podujatím sprevádzal DJ Robo, moderovanie zabezpečila prednostka úradu Beata Zemková.
Hody otvoril starosta Miloš Ihnát, ktorý zároveň venoval jednu z cien do tomboly. Medzi darcami cien boli aj Olympia Košice, Božena Rácová a mestská časť Ťahanovce. Celkové náklady na podujatie dosiahli približne 900 eur, pričom dotácia pre Združenie žien Slovenska bola použitá na prípravu veľkého množstva koláčov. Organizátori sa zamerali na to, aby bola akcia finančne dostupná a ponúkla obyvateľom priestor na spoločné stretnutie.
Galéria



Zdroj: (META/Košice – Sídlisko Ťahanovce)
Odporúčané články

11. apríl je Svetový deň Parkinsonovej choroby, ktorou trpí odhadom až 10 miliónov ľudí na svete a 20 tisíc na Slovensku. Najčastejšími príznakmi sú tras, svalová stuhnutosť či problémy s rovnováhou, a to najmä u seniorov. Svetový deň Parkinsonovej choroby sa pripomína od roku 1997 a jeho symbolom sa stal červený tulipán.

V sobotu sa konal 7. ročník Ultramaratónu Miskolc – Košice, ktorý preveril nielen fyzickú pripravenosť, ale aj psychickú odolnosť účastníkov. Trasa dlhá 117 kilometrov spojila dve partnerské mestá a odštartovala v ranných hodinách v centre Miskolca. Cieľ bol tradične umiestnený na Dolnej bráne v Košiciach.

Slovenskí angiológovia zavádzajú do praxe revolučnú metódu mechanickej trombektómie, ktorá umožňuje odstránenie krvnej zrazeniny zo žilového systému v priebehu niekoľkých minút. Techniku aktuálne využívajú tri mesiace a prináša výrazné skrátenie liečby aj rýchlu úľavu pre pacientov.