Správa mestskej zelene odstraňuje škody na verejnom cintoríne
Husté sneženie, ktoré nedávno zasiahlo mesto, spôsobilo rozsiahle škody na stromoch a krovitých porastoch na Verejnom cintoríne. Práce na odstraňovaní následkov snehovej kalamity sú v plnom prúde a potrvajú ešte niekoľko dní.
Ťažký sneh spôsobil polámanie konárov a poškodenie stromov, čím vznikla nevyhnutnosť okamžitého zásahu. Správa mestskej zelene intenzívne pracuje na náprave. Počas čistiacich prác môže dochádzať k obmedzeniam v pohybe návštevníkov, zvýšenej hlučnosti a dočasnému uzavretiu niektorých častí cintorína. Správa mestskej zelene vyjadrila ospravedlnenie za vzniknuté nepríjemnosti a požiadala verejnosť o pochopenie.
Galéria
Zdroj:(META/Správa mestskej zelene v Košiciach)
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Dnes bude prevažne oblačno až zamračené, s teplotami do 12 stupňov Celzia.
Neslávne známy podjazd pri katastrálnom úrade v Barci je po 20 rokoch opravený. Podjazd bol opätovne spustený 7. novembra 2025. Roky bol bremenom MČ Barca, aj keď spadá do oblasti MČ Juh a dlho sa riešilo aj určenie jeho vlastníka. Registráciou občianskeho združenia Zachráňme podjazd sa zabezpečilo odstránenie havarijného stavu. Električková trať, ktorá na ňom prechádza, stále čaká na opravu.