TIPY pre Košičanov: TOP udalosti na tento týždeň
Tento týždeň na prelome septembra a októbra sa bude niesť najmä v znamení športu. Zavŕši ho jedno z najvýznamnejších športových podujatí organizovaných v Košiciach, a to Medzinárodný maratón mieru. Ak nie ste fanúšikom behu, posledné teplé dni môžete využiť na objavovanie krás východného Slovenska alebo priložiť ruku k dielu a zasadiť svoj vlastný strom.
1. Medzinárodný maratón mieru Košice 2021
Dátum: 3. 10. (ne), 9:00 – 15:00, Hlavná 1
Vstupné: Zdarma/Poplatok len pre pretekárov
MMM bude predchádzať niekoľko menších podujatí a maratónov. Viac informácií nájdete na webovej stránke.

2. Prehliadky parku v Betliari
Dátum: 3. 9. (ne), od 13:30, Park kaštieľa Betliar
Vstupné: Dobrovoľné
Viac informácií nájdete na facebookovej stránke.

Odporúčané články
Podľa Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) rastie počet neodborne vyučovaných hodín fyziky a informatiky, pričom v rámci Slovenska sú problémy aj s technickou, etickou výchovou a občianskou náukou. IVP uvádza, že pri každom z týchto predmetov viac ako 30 percent hodín odučí nekvalifikovaný učiteľ. Zaujímalo nás, ako sú na tom s počtom kvalifikovaných učiteľov základné a stredné školy v Košiciach. Otázky sme adresovali učiteľom ZŠ a SŠ, Magistrátu mesta Košice aj Košickému samosprávnemu kraju.
V dôsledku výstavby apartmánového domu na Námestí osloboditeľov vznikol na Palárikovej ulici problém s parkovaním. V súčasnosti majú tri parkoviská na tejto ulici povahu návštevníckeho parkoviska v pásme BN. Cez deň je parkovanie na týchto parkoviskách spoplatnené, v noci bezplatné. Nové VZN prijaté na zastupiteľstve 13. novembra zmení parkovanie na dvoch z troch parkovísk.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.

