Toto ste na TOKAJI ešte nezažili: Ubytujte sa v KORUNÁCH STROMOV
V tokajskej vinohradníckej oblasti môžu návštevníci zažiť ubytovanie v korunách stromov. Ide o sedem domčekov, ktoré sú vybudované v rámci lesoparku Campingu Malá Bara.
NÁZVY PODĽA ODRODY VÍNA
Spojené sú lanovými premosteniami a návštevníci majú prístup aj k wellness centru. Domčeky by mali zaistiť pre návštevníkov celoročný zážitok v prírode. „Podarilo sa nám vytvoriť dedinku siedmich útulných domčekov spojených lanovými mostíkmi, s centrálnou terasou, kde si ubytovaní môžu vychutnať pohodlie a krásny výhľad na okolitú prírodu. Päť domčekov dostalo pomenovania podľa odrôd vína z tejto oblasti – Lipovina, Muškát žltý, Furmint, Zeta a Kabar a ďalšie dva nesú názov Vírivka a Sauna. Cieľom nebolo len vytvoriť netradičné bývanie v korunách stromov s wellness zážitkami, ale zabezpečiť aj spojenie s miestnymi vinármi, s ktorými sa bude dať dohodnúť na ochutnávke tokajských vín,” vysvetlil realizátor projektu Ivan Fedor za spoločnosť FED-comp, s.r.o.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Sauna a sedem plaveckých dráh. Žiakom na tejto škole môžu mnohí závidieť (FOTO)
Doplnil, že ubytovanie si možno rezervovať na oficiálnej webstránke Campingu Malá Bara, alebo prostredníctvom booking platformy. Fedor tiež predpokladá, že komplex by mal byť na návštevníkov pripravený počas októbra. Projekt bol podporený Košickým samosprávnym krajom (KSK) sumou 195-tisíc eur, z dotačného programu Terra Incognita. Informoval o tom Košice Región Turizmus.
Galéria
„Ide o ďalší významný prvok, ktorý obohatí turistický ruch v Košickom kraji a prinesie nového ducha na dolný Zemplín, teda do oblasti, ktorá má svoje jedinečné čaro a potenciál. Územie slovenského Tokaja je už teraz známe svojím výborným vínom a pôvabnými cyklistickými trasami a som presvedčený, že projekt Tokajské domčeky v korunách stromov s wellness na tento bohatý základ úspešne nadviaže,” uviedol predseda KSK Rastislav Trnka. Doplnil, že dúfa, že domčeky inšpirujú i ďalších investorov, ktorí zvažujú rozvoj svojich podnikateľských aktivít v Košickom kraji. „Som presvedčený, že takýto druh projektov prispeje nielen k rozvoju udržateľného turistického ruchu, ale aj k celkovému rozvoju a prosperite nášho kraja a prinesie do našej destinácie novú energiu a dynamiku,“ povedal Trnka.
PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Lörincovo ďalšie luxusné auto (GLOSA)
„Táto lokalita očaruje nielen svojím prírodným pôvabom, ale ponúka aj bohatý výber aktivít a atrakcií. Možnosť cykloturistiky v krásnom prostredí viníc je bonusom pre aktívne trávenie voľného času. Neďaleko kempingu sa nachádzajú gazdovské pivnice v obciach Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa, Viničky alebo Čerhov, ktoré sú známe svojou jedinečnou atmosférou a obľúbenými eventmi, ako napríklad Deň otvorených tokajských pivníc. Okrem toho je tu množstvo ďalších miest, ktoré stoja za návštevu – vyhliadková veža v Malej Tŕni, Chateau Grand Bari so skvelou gastronómiou, kaštieľ Rákócziv Borši, či možnosť zažiť plavbu loďou po Bodrogu,” vyratúva výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. Dodala, že verí, že domčeky budú mať pozitívny dosah na kvalitu a pestrosť tamojšej ponuky a prispejú k prilákaniu turistov i zo vzdialenejších oblastí sveta.
(sita, kl)
Odporúčané články
Na známom sídlisku Luník IX sa začal odvážny projekt, ktorý môže zmeniť životy mnohých detí. Riaditeľ školy a tím trénerov spustili pred časom tréning bojových športov pre deti s cieľom nielen naučiť ich sebaobrane, ale aj poskytnúť disciplínu a perspektívu lepšej budúcnosti. Tréningy sú pritom podmienené dobrým správaním a výsledkami v škole, čím sa motivujú deti k lepšiemu zápalu pre vzdelávanie. Deti aj napriek nepriaznivým podmienkam dosahujú skvelé výsledky, pričom sa jeden zo žiakov prebojoval až na majstrovstvá sveta.
V Košiciach od 1. novembra začal platiť operačný plán zimnej údržby komunikácií, ktorý bude trvať až do konca marca 2025. Zabezpečuje ho spoločnosť KOSIT v spolupráci s Magistrátom mesta Košice. Zimná údržba pokrýva približne 700 kilometrov ciest a chodníkov a počíta s nasadením vyše 200 pracovníkov, vrátane vodičov, dispečerov a ďalších.
V košickej mestskej časti Juh sa opäť niesla vôňa čerstvo upečeného koláča, keď sa mladá generácia spojila so seniorkami, aby spolu pripravili tradičný domáci slivkový koláč. Projekt Pečie celý Juh je nielen o pečení, ale aj o prepájaní skúseností a tradícií medzi generáciami.