V Košiciach vznikne nové inkluzívne ihrisko (foto)

Už čoskoro vznikne v mestskej časti Košice – Juh nové inkluzívne ihrisko, informuje na svojej sociálnej sieti Mestská časť Košice-Juh.
Na Ludmanskej ulici vznikne úplne nové inkluzívne ihrisko. Herné prvky na týchto ihriskách sú navrhované tak, aby sa na nich vedeli hrať deti, ktoré sú zdravotne znevýhodnené. Ihrisko bude vybudované namiesto toho predošlého, ktoré muselo byť zdemolované.
Na výstavbu ihriska Mestská časť Košice-Juh požiadala o dotáciu z Košického samosprávneho kraja. Dotácia na ihrisko z KSK bola schválená vo výške 16 129€. Ihrisko vysúťažili v hodnote 44 422,80€. Zvyšný rozdiel dofinancuje mestská časť z vlastných zdrojov.
“Ihrisko bude pozostávať z jednej hernej zostavy, ktorá bude slúžiť všetkým deťom. Pre imobilné deti s obmedzenou schopnosťou pohybu bude slúžiť nástupná rampa, po ktorej sa budú vedieť dostať k edukačným panelom a rôznym hracím prvkom” informuje Mestská čas Košice-Juh.
Ďalej zostava obsahuje dve šmýkačky ako aj balančný mostík. Dopadová plocha je riešená z liateho EPDM granulátu, aby sa aj imobilné deti bezproblémovo vedeli dostať priamo k zostave. Predpokladaný termín spustenia ihriska do prevádzky je november 2021.

(Mestská časť Košice-Juh, B.K.)
Odporúčané články

Vianočná atmosféra je v Košiciach v plnom prúde. Príďte si vychutnať bohatý program, ktorý vám pomôže naladiť sa na tú správnu nôtu! Vianočný punč, prenikavá vôňa škoricového trdelníka či vianočné koledy vám spríjemnia nasledujúce dni adventného obdobia.

Meteorológovia vystríhajú východné Slovensko pred snežením i snehovými jazykmi a závejmi. Ako informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), pred silným snežením varujú štyri okresy, kde je v platnosti počas celého dnešného dňa (28. 11.) výstraha druhého stupňa.

Aj v 46. týždni (13. 11. – 19. 11.) vám prinášame prehľad udalostí, ktoré sa stali v Košiciach a okolí. Buďte v obraze a vnímajte dianie okolo seba aj vďaka denníku KOŠICE: DNES.