Košické leto v múzeu sa začalo. Počas júla je na pláne veľké množstvo expozícií
Okrem stálych expozícií a Vedecko-technického centra pre deti a mládež je možné navštíviť v rámci júlového programu aj niekoľko noviniek, ktoré pre vás Slovenské technické múzeum pripravilo. Ponuka je pestrá, čím môže zaujať deti ale aj starších návštevníkov.
Jednou z nich je naša nová výstava „Medzi nami žehličkami“. Táto jedinečná expozícia ponúka pohľad na rôzne druhy žehličiek a ich históriu. Súčasťou je aj zaujímavá aktivita „Čo dokáže žehlička“, kde sa dozviete o enkaustike – technike maľby pomocou roztaveného vosku.
Nechýba však ani výstava fotografií bývalého prezidenta Rudolfa Schustera, ktorá ponúka nádherné pohľady na Slovensko.
Letné špeciály sú venované významným osobnostiam vedy a techniky. Tieto programy sú vhodné taktiež pre zahraničných návštevníkov, keďže sú dostupné aj v anglickom jazyku. V stálej expozícii a planetáriu sa môžete oboznámiť s prácou a objavmi Aurela Stodolu, ktorý je jednou z najvýznamnejších osobností slovenskej vedy.
Pre najmenších návštevníkov sú pripravená zábavná a vzdelávacia aktivita „Remeslá v hádankách“. Deti budú mať možnosť spoznať múzeum prostredníctvom krátkych básničiek, ktoré ich povedú po jednotlivých expozíciách.
Kompletný program, ktorý je naozaj naplnený počas celého mesiaca je priložený nižšie.

Odporúčané články
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
Dopravný podnik mesta Košice, a. s. pripomína cestujúcej verejnosti, že v termíne od pondelka 2. marca 2026 do piatka 6. marca 2026 budú linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovné dni – školské prázdniny.
Život Matúša Kotľára (40) sa dramaticky zmenil po narodení druhého dieťaťa. Jeho partnerka trpela na ťažkú popôrodnú psychózu a rodinu opustila. Matúš sa tak stal otcom samoživiteľom. Deti musel často brávať so sebou do práce na poľnohospodárske družstvo, pretože ich nemal u koho nechať. Doteraz žili v sociálnom zariadení vo Varhaňovciach, ktoré rodine nedokázalo ponúknuť priestor na skutočný rozvoj. Deti vyrastali v segregovanom školskom prostredí, ktoré im neposkytovalo dostatočné podmienky pre plnohodnotný vzdelávací a sociálny rozvoj a otec mal v odľahlej lokalite obmedzené možnosti nájsť si stabilnú prácu.