V sobotu odštartuje siedmy ročník ultramaratónu Košice – Miskolc
Už túto sobotu sa uskutoční siedmy ročník ultramaratónskych pretekov medzi partnerskými mestami Košice a Miskolc. Na štart 117-kilometrovej trasy sa postavia jednotlivci, dvojice aj štafetové tímy. Organizátori očakávajú účasť takmer 800 bežcov z viacerých európskych i mimoeurópskych krajín.

Smer pretekov sa každoročne strieda. Tento rok štartuje podujatie v centre Miskolca a cieľ je situovaný na Dolnej bráne v Košiciach. Trasa vedie cez pohraničné obce a menšie mestá prevažne po cyklotrasách, okresných a poľných cestách s nízkou intenzitou dopravy. Medzi najvýznamnejšie obce na trase patria Sajóvámos, Gönc, Kéked, Trstené pri Hornáde či Krásna. Podujatie organizuje Marathon Club Egyesület v spolupráci s Maratónskym klubom Košice a nadáciou Miskolc Egészséges Ifjúságáért, s podporou miest Košice a Miskolc.
Prvým zaregistrovaným bežcom bol maďarský veterán diaľkového behu János Bogár, ktorý zvíťazil v ročníku 2019. Šesťdesiatročný športovec je bývalým majstrom Európy na 100 km a víťazom prestížneho Spartathlonu. Na slovenskej strane sa opätovne zúčastní klub Spartak Medzev, ktorý nechýbal ani na jednom z predchádzajúcich ročníkov. Medzi favoritky patrí aj slovenská reprezentantka Ivana Butoracová, víťazka minulého ročníka a jedna z najúspešnejších domácich ultra bežkýň. Medzi účastníkmi sú aj pretekári z Poľska, Českej republiky, Dánska, Argentíny či Singapuru, čo potvrdzuje medzinárodný rozmer podujatia. Štafetové tímy vyslali aj partnerské mestá Katowice a Ostrava.
Časový harmonogram podujatia (5. apríl 2025)
- 6:00 – Štart kategórií jednotlivci a dvojice (Miskolc, Radničné námestie)
- 7:00 – Štart štafiet (Miskolc, Radničné námestie)
- 14:00 – 15:00 – Príchod víťaza mužskej kategórie (Košice, Dolná brána)
- 15:00 – 21:00 – Postupný dobeh účastníkov a ďalších víťazov
- 19:00 – 20:00 – Ceremoniál odovzdávania cien
- 21:00 – Ukončenie podujatia
Zdroj:(META/ Košice – Mesto Košice)
Odporúčané články

Žiak Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej 1 Sebastián Žiga bol súčasťou slovenskej reprezentácie na majstrovstvách GAMMA WORLD MMA 2025 v Brazílii. V jeho športových úspechoch ho podporuje rodina, škola a finančne aj široká verejnosť.

Mestské lesy Košice a.s. upozorňujú verejnosť na dočasné obmedzenia turistiky v lesoparku v dôsledku nepriaznivého počasia. V uplynulých dňoch došlo k pádu stromu na turistickú útulňu na Kráľovej studni, ktorá je až do odvolania uzatvorená.

Informuje o tom mesto Košice. Ako uviedlo, premiérové podujatie v rámci Košického kultúrneho a športového leta so zameraním na psie športy a výcvik sa začne v piatok 18. júla o 16:00, na ihrisku Playko v Mestskom parku.