V správnom čase na správnom mieste! Mestskí policajti prekazili krádež bicykla

Príslušníci Mestskej polície mesta Košice sa nachádzali v správnom čase na správnom mieste. Policajnej hliadke sa počas ich služby podarilo chytiť muža, ktorý ukradol drahý bicykel nachádzajúci sa na terase reštaurácie.
“Na rohu ulíc Kasárenské námestie a Hlavná v Košiciach spozorovala v sobotu 24. septembra v poobedňajších hodinách hliadka Mestskej polície mesta Košice muža, ktorý jazdil v smere od Továrenskej ulice na bicykli,” uviedla Mestská polícia mesta Košice na sociálnej sieti Facebooku. Za týmto mužom na bicykli mal utekať aj ďalší muž, ktorý zároveň kričal, že mu bol bicykel ukradnutý.
Podozrivý muž, ktorý na urkadnutom bicykli unikal, nezvládol riadenie a následne spadol. Potom sa pokúšal ujsť smerom na Kasárenské námestie. Policajti, ktorí sa v tom čase na mieste nachádzali, okamžite zareagovali a muža chytili a zadržali. Vzápätí k hliadke pribehol aj majiteľ bicykla, ktorý uviedol, že mu bol ukradnutý z terasy reštaurácie. Hodnota ukradnutého bicykla je viac ako 1600 eur. Keďže si pri páde z bicykla páchateľ zranil rameno, polícia mu zavolala sanitku, ktorá ho ošetrila a následne bol muž odovzdaný príslušníkom Policajného zboru Slovenskej republiky.
(ZL)
Odporúčané články

Do poštových schránok pravidelne prichádza občasník predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislava Trnku – Rozhýbaný kraj. Nie je ťažké uhádnuť, čo je motívom pre vydávanie takejto zbytočnosti, ktorú nikto nečíta. Pochváliť sa, poskytnúť niekomu možnosť zarobiť si na tlači, tvorbe grafiky a mať možnosť zamestnať množstvo ľudí na komunikačnom oddelení.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obvinil zo zločinu podvodu 23-ročného Antonia z okresu Košice-okolie a 16-ročného Róberta z okresu Košice. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Na cestách Košického kraja úradoval opäť alkohol. Policajti odhalili ďalších nezodpovedných vodičov, ktorí si neváhali sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu, ale aj takých, ktorí za volantom auta nemali čo robiť.