Výjazdová očkovacia služba navštívi aj imobilných obyvateľov
Výjazdová očkovacia služba Košického samosprávneho kraja (KSK) vyrazí podať vakcínu obyvateľom do miest i obcí aj počas aktuálneho týždňa. Okrem toho, zdravotníci navštívia aj imobilných priamo v ich domácnostiach. Župa doposiaľ podala už viac ako 258-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19, z toho viac ako 36-tisíc v teréne. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.
„Tak, ako sme plánovali ešte pri spustení očkovania, Košický kraj chce zabezpečiť, aby sa vakcína dostala ku každému záujemcovi. Nezabúdame preto ani na ľudí, ktorí zo zdravotných dôvodov nemôžu využiť služby očkovacieho centra či ambulancie na kolesách. Imobilných už v piatok zaočkujú zdravotníci priamo v ich byte či dome jednodávkovou vakcínou Janssen od Johnson&Johnson, a to na základe záujmu, ktorý nahlásili svojmu primátorovi či starostovi,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Obyvatelia s pohybovými ťažkosťami sa na očkovanie môžu prihlásiť u svojho primátora alebo starostu. Košický kraj podá vakcínu ľuďom na základe zoznamu od konkrétneho mesta.
Aj v 35. týždni župa pokračuje v očkovaní na verejných miestach, kde záujemcom podá vakcínu Janssen. Ambulancia na kolesách vyrazí do celého kraja, pričom brány simulovaného očkovacieho centra sa otvoria už tradične aj na Luníku IX v Košiciach. Očkovací autobus nájdu obyvatelia pred mestským úradom v Dobšinej, Spišských Vlachoch, Čiernej nad Tisou, pred Tescom v Gelnici a v Rožňave, ale aj v očkovacej kóji v OC Madaras v Spišskej Novej Vsi.
V nedeľu 5. septembra bude k dispozícii aj veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach. Dopoludnia tam budú očkovať deti, a to vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech, neskôr aj dospelých. Popoludnie je vyhradené pre jednodávkovú vakcínu Janssen. Zmena nastane v otváracích hodinách, keďže zdravotníci budú očkovať do 16:00. Okrem toho v pondelok 6. septembra budú v očkovacom centre v Michalovciach podávať vakcínu od Pfizer/BioNTech v čase od 14:00 do 17:00. V rovnaký deň otvoria aj centrum v Spišskej Novej Vsi, kde budú v čase od 14:00 do 16:00 očkovať vakcínou od Moderny.
(SITA, mt;mlu)
Odporúčané články
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ v Košiciach slávnostne uviedol do prevádzky novovybudovanú časť národného superpočítača PERUN v Košiciach. Ide o jeden z najvýznamnejších projektov digitálnej modernizácie Slovenska, ktorý posunie krajinu medzi štáty s vysokovýkonnou výpočtovou infraštruktúrou európskej úrovne.
Hneď po včerajšom rokovaní s lídrami KDH, SaS a Demokratov o spolupráci som vyrazil predstaviť nášho kandidáta na primátora Košíc Martina Mudráka, pretože v PS prikladáme východu Slovenska obrovskú váhu, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.


