P. BYSTRICA: Vodič unikal policajtom, mieril na nich krátkou ručnou zbraňou
Považská Bystrica 2. septembra (TASR) – Považskobystrický vyšetrovateľ obvinil 26-ročného muža z Považskej Bystrice zo zločinu útoku na verejného činiteľa. Vo vozidle vytiahol krátku ručnú zbraň a namieril ju na policajtov.
Ako dnes TASR informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, obvinený jazdil vo štvrtok (28.8.) večer na sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici bez osvetlenia vozidla. Policajti ho chceli upozorniť, aby si zapol svetlá, vodič však na výzvy nereagoval a začal policajtom unikať.
“Zastavil na autobusovej zastávke, kde narazil do obrubníka a vyšiel na trávnik. Zostal sedieť v aute a vytiahol krátku ručnú palnú zbraň. Tú namieril priamo na policajtov, ktorí k nemu pristupovali. Jeden z policajtov spozoroval, že vodič naňho mieri so zbraňou a upozornil na to aj kolegu. Policajtom sa po pár sekundách podarilo páchateľa odzbrojiť. Vďaka profesionálnemu a rýchlemu zákroku zasahujúcich policajtov nedošlo k ich zraneniu a taktiež ani k zraneniu inej osoby,” priblížila Antalová.
Ako dodala, dychová skúška u vodiča bola negatívna. Policajti si taktiež vyžiadali toxikologicko-chemickú analýzu, ktorej výsledok zatiaľ nie je známy. Vyšetrovateľ zaistil zbraň a zásobník s nábojmi. “Za zločin útoku na verejného činiteľa mu môže sudca v zmysle zákona uložiť trest odňatia slobody na tri až osem rokov,” doplnila policajná hovorkyňa.
pok vs
Odporúčané články
Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach a úsek rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna sa stali hlavnými víťazmi 31. ročníka celoslovenskej súťaže Stavba roka 2025. Aktuálny ročník potvrdil silné zastúpenie a kvalitu projektov v regiónoch, pričom viacero prestížnych ocenení smeruje na východné Slovensko.
Ministerstvo školstva pripravuje odstránenie opustenej budovy na Masarykovej ulici v Košiciach. „Aktuálne prebiehajú kontrolné procesy projektovej dokumentácie a verejného obstarávania, ktoré sú nevyhnutné pre transparentný a zákonný postup,“ potvrdil v pondelok pre TASR odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR.
Rada partnerstva Košického kraja v piatok schválila ďalší balík investícií z európskych zdrojov v aktuálnom programovom období 2021 – 2027. Ráta s podporou 5,3 milióna eur pre 15 projektov, ktoré prinesú modernejšie školy, bezpečnejšie cesty aj zelenšie obce. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).