VOĽBY14: I. MATOVIČ: Ľudia od nás chcú, aby sme spolupracovali so zlodejmi
Bratislava 29. septembra (TASR) – Všetky parlamentné politické strany majú problémy s korupciou a ak by hnutie OĽaNO principiálne pripúšťalo možnosť spolupráce iba so stopercentne etickými partnermi, ostalo by osamotené. “So zlodejmi, ktorí doteraz kradli, spolupracovať musíme, lebo ľudia si to tak prajú. Ale zaväzujeme sa, že ich ustrážime, aby do budúcna nekradli,” vyhlásil v diskusnej relácii na portáli Teraz.sk líder OĽaNO Igor Matovič. “Pre nás komunálne voľby dopadnú dobre, ak budú nezávislí kandidáti silnejší ako pred štyrmi rokmi,” zdôraznil. Aj kampaň OĽaNO bude podľa neho orientovaná v prvom rade na podporu nezávislých kandidátov. Netýka sa to však osobností, ktoré už v minulosti kandidovali za viaceré politické strany a v prípade týchto komunálnych volieb sa zhodou okolností rozhodli obliecť do nezávislého trička. Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti podľa Matoviča nebudú kandidovať na dedinách, kde sa prirodzene presadzujú nezávislí kandidáti, budú však podporovať široké pravicové koalície asi v dvadsiatke slovenských miest. V mestách sa totiž podľa Matoviča volič viac opiera o odporúčanie, ktoré mu svojou podporou dajú politické strany a hnutia. V tejto súvislosti po Danielovi Lipšicovi (NOVA) aj Igor Matovič kritizoval Sieť, ktorá podľa neho vo viacerých krajských mestách rozbíja pravicu a kandidatúra jej osobností v skutočnosti zvyšuje šance Smeru-SD presadiť v jednokolových voľbách svojho kandidáta na primátora. Matovič napriek tomu predpokladá, že sa v týchto komunálnych voľbách, v porovnaní s predchádzajúcimi, viac presadia nezávislí kandidáti a pravica. “Smer, SNS a HZDS, tá slávna trojka z minulosti, stratí svoj vplyv v regiónoch v prospech súčasnej opozície a v prospech nezávislých kandidátov. Myslím si, že najväčším víťazom s najväčším nárastom počtu hlasov budú nezávislí kandidáti,” odhadol Matovič. UPOZORNENIE: Diskusnú reláciu s lídrom OĽaNO Igorom Matovičom uverejní portál Teraz.sk v utorok 30. septembra. TASR z nej prinesie správu. df ed
Odporúčané články
Spoločnosť Wizz Air včera slávnostným prvým letom otvorila nové priame letecké spojenie z Košíc do talianskej metropoly Rím. Spojenie bude prevádzkované celoročne dvakrát týždenne, vždy v utorok a sobotu.
Voľné priestory v budove bývalej materskej školy na Bauerovej ulici v Košiciach, ktoré predtým využívalo fitness centrum, dostávajú nový zmysel. Verejná knižnica Jána Bocatia plánuje presťahovať sem svoju pobočku, ktorá už roky úspešne slúži obyvateľom Sídliska KVP na Hemerkovej ulici.
Občianske združenie Mladá Šaca dnes oficiálne odovzdalo na Magistrát mesta Košice petíciu občanov mestskej časti Košice – Šaca. Petíciu podpísalo 1070 obyvateľov s trvalým pobytom v Šaci, čo predstavuje približne 23% všetkých zapísaných voličov z 4616 voličov v komunálnych voľbách v roku 2022.