Sme svedkami možno nezvrátiteľných environmentálnych škôd, ktoré sa dejú v rámci ruskej agresie na Ukrajine, vyhlásil Budaj (FOTO)
Ochrana životného prostredia by mala byť na poprednom mieste naprieč všetkými politikami. Vyhlásil to minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) vo švédskom Štokholme na medzinárodnej environmentálnej konferencii, pri príležitosti výročia založenia Programu OSN pre životné prostredie. Podľa Budaja ľudstvo zápasí s globálnymi krízami, akými sú pandémia koronavírusu či energetická bezpečnosť.
Pozornosť upriamil aj na vojenský konflikt na Ukrajine, pri ktorom sme podľa jeho slov svedkami možno nezvrátiteľných environmentálnych škôd. Informoval o tom Tlačový odbor ministerstva životného prostredia v tlačovej správe.
>>>VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII<<<
Šéf slovenského rezortu životného prostredia v príhovore poukázal na dôležitosť nepoľaviť v environmentálnom aktivizme. Environmentálna uvedomelosť má aktuálne na Slovensku približne rovnako dlhú tradíciu ako environmentálna ignorácia. „Počas 40-ročnej nadvlády Moskvy klesla ochrana a udržateľnosť životného prostredia tak výrazne, že ani približne rovnaký čas environmentálneho aktivizmu nedokázal úplne napraviť spôsobené škody. Avšak aj vďaka globálnym environmentálnym dohodám, ku ktorým sme pristúpili, sme boli schopní životné prostredie pozdvihnúť a nasmerovať krajinu udržateľným smerom,“ uviedol Budaj.
Zdroj: (SITA, mt;bfe)
Galéria
Odporúčané články
V Košickej ZOO sa tekvice, ktoré počas posledných dní zdobili areál, stali špeciálnym darom pre niektoré zvieratá, ktoré si tak mohli užiť netradičné halloweenské pochúťky. Po skončení výzdoby sa chovatelia rozhodli tieto dekorácie zmysluplne využiť a pripravili pre zvieratá pestré menu s tekvicovým nádychom.
Rodičia s deťmi sa môžu tešiť na zábavný program plný humoru a kúziel.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.