Sociálnymi sieťami sa šíri anticovidový reverz
V súčasnosti je online priestor najrýchlejším prostriedkom ako sa dostať k informáciám. Otázkou je, či sú všetky pravdivé. Covidová doba so sebou priniesla aj množstvo falošných informácií.
Polícia SR prostredníctvom facebookovej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR upozorňuje na šíriaci sa dokument, ktorý sa objavil v online priestore. Dokument bol publikovaný s rôznymi chybami a vo viacerých podobách. Policajti si dali námahu a vytvorili “banner”.
Následne príslušníci Policajného zboru obsah dokumentu konzultovali so zdravotníkmi, od ktorých dostali informáciu v podobe odpovede, že aj v súvislosti s ochorením COVID-19 sa štandardný reverz podpísať dá, avšak v praxi to nevyzerá veľmi nádejne. Nevedia si predstaviť ako by si to dokázal uplatniť človek, ktorý je hospitalizovaný, dusí sa, stráca vedomie, ba dokonca umiera. Nádejou sa pre neho stáva práve pľúcna ventilácia, na ktorú je odkázaný.
Zdroj: (FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR, vu)
Odporúčané články
Už druhý rok pokračuje kreatívna obnova lavičiek v historickom parku UNLP v Košiciach. Ide o príklad dobrovoľníctva, ktoré môže inšpirovať aj iné komunity či školy.
Ak patríte medzi milovníkov starožitností a jedinečných kuriozít, víkend vám ponúka dve skvelé príležitosti.
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.