Šou Máša a medveď je na turné
Unikátne predstavenie v slovenskej produkcii vytvorené na motívy známej ruskej rozprávky Máša a medveď zažíva obrovské úspechy na celosvetovom turné.
Ľadová šou je autorským projektom košickej spoločnosti Comunique. Hlasy do nej prepožičali okrem Košičana Lukáša Adamca aj Sväťo Malachovský, Martin Madej, Michal Hudák, ale aj Lucie Bílá.

Postavičky z rozprávky sa chystajú aj do Saudskej Arábie. foto: comunique
Vyrazili do sveta
Len v rámci Slovenska a Českej republiky videlo túto šou viac ako 100 000 divákov. „Pre veľký úspech sme sa rozhodli prekročiť v roku 2017 hranice domácej krajiny a vyraziť na celosvetové turné. Začali sme v Ľubľane, pokračovali v Záhrebe, odkiaľ sme prešli viacero štátov južnej Európy. Turné sme potom ukončili v Belehrade,“ povedala Adriana Tomajková, PR & Marketing manažérka košickej agentúry, ktorá tiež uviedla, že pracujú na jesennom turné do Turecka, Egypta, Saudskej Arábie a Spojených arabských emirátov, a budúci rok navštívia Poľsko. „Už tohto roku v lete sa naša šou prekorčuľuje na Blízky východ, do moderného a kozmopolitného mesta Abú Zabí.“
Jazyk menia podľa krajiny
V rámci šou Máša a medveď na ľade vystupuje viac ako 30 krasokorčuliarov, tanečníkov a akrobatov, ktorí predvádzajú svoje zručnosti v pestrofarebných kostýmoch. Ako uviedla manažérka, rozprávkový príbeh dopĺňa veľkolepá scéna s domčekom medveďa, ktorého výška je takmer 10 metrov a taktiež jazierkom uprostred ľadovej plochy, okolo ktorého veselá a roztopašná Máša naháňa medveďa.
Autorom chytľavej muziky je Ondřej Soukup, texty napísala Gabriela Osvaldová, do slovenčiny prebásnila Valeria Schulczová. „Miestu predstavenia je vždy prispôsobený aj jazyk – dialógy sa nahovárajú v miestnom jazyku. Výnimkou bude vystúpenie v Abú Zabí, kde sme zvolili anglický jazyk,“ dodala na záver Adriana Tomajková.
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Daniel Bombic bol v utorok (7. apríla) prepustený z väzby. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR na neverejnom zasadnutí, ktorého sa nezúčastnil ani obvinený, ani jeho obhajca. Bombic opustil priestory Justičného paláca v popoludňajších hodinách.
Spoločnosť Wizz Air včera slávnostným prvým letom otvorila nové priame letecké spojenie z Košíc do talianskej metropoly Rím. Spojenie bude prevádzkované celoročne dvakrát týždenne, vždy v utorok a sobotu.