Prví vodiči prejdú po moste na Slaneckej už v pondelok. Takto bude vyzerať presmerovanie
Vodiči budú môcť od pondelka (3. 7.) využívať novovybudovaný ľavý most ponad Myslavský potok. Dočasné premostenie bude úplne uzavreté a následne odstránené. Informuje o tom mesto Košice na svojej sociálnej sieti.
Ako informuje mesto Košice, motoristi budú môcť využívať nový most už od pondelka (3. 7.). K presmerovaniu dopravy dôjde postupne, a to v čase medzi 10:00 až 14:00. Mesto prosí vodičov o sledovanie dopravného značenia a dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti 30 km/h.
Grafika presmerovania dopravy

Rekonštrukcia naďalej pokračuje
,,Rekonštrukcia Slaneckej cesty v Košiciach prinesie modernizáciu a rozšírenie tejto dôležitej dopravnej tepny na štyri jazdné pruhy. V rámci projektu sa zmodernizujú aj autobusové zastávky, pribudne nový chodník a cyklochodník,” dodalo mesto na svojej sociálnej sieti.
Viac informácií o rekonštrukcii Slaneckej cesty nájdete TU.
(NM)
Odporúčané články
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
Volebný rok 2026 bude v Košiciach patriť predovšetkým primátorským voľbám a s nimi aj zvýšenému záujmu verejnosti o to, kto kandiduje, s akým programom a aké výsledky má za sebou. KOŠICE: DNES preto pripravili pre voličov aj kandidátov komplexný volebný servis, ktorého cieľom je priniesť objektívne, vyvážené a overené informácie pre všetkých.
Aj v Košiciach si pripomenú výročie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej. Na sociálnej sieti o tom informuje iniciatíva Košice Spoločne. Pietne zhromaždenie sa uskutoční v sobotu 21. februára o 18:00 pri Immaculate (morový stĺp) na Hlavnej 68.