Strana SMER-SD podala ďalší návrh na odvolanie Mikulca
Poslanci opozičnej strany Smer-SD podali ďalší návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Ako informovali na dnešnom brífingu, mimoriadna schôdza parlamentu v tejto veci by sa mala uskutočniť v utorok 26. apríla o 13:00. Dôvodom sú podľa lídra strany Roberta F. najnovšie zistenia o tom, že minister vnútra sa u bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského informoval o trestných kauzách.
„Minister vnútra Mikulec je gauner, ktorý nemá čo robiť na ministerstve vnútra” povedal. Podľa neho koalícia drží Mikulca vo funkcii len na „hnusnú a špinavú robotu”.
Týždenník Plus 7 dní zverejnil úryvky údajnej komunikácie medzi ministrom vnútra Romanom Mikulcom a zosnulým policajným prezidentom Milanom Lučanským z roku 2020. Komunikácia naznačuje, že sa minister zaujímal o vyšetrovanie bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa alebo bývalého príslušníka Slovensku informačnej služby Františka Böhma.
Zdroj: (SITA, sa;DSe)
Odporúčané články
Ako informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v ranných hodinách, v smere na Furču. Vodič autobusu linky 55 dostal na namrznutej vozovke šmyk, následne prešiel do protismeru a napokon zišiel dole svahom.
Vo Washingtone sa údajne objavuje myšlienka založenia novej skupiny „Core 5“, ktorá by zahŕňala USA, Čínu, Rusko, Indiu a Japonsko. Ako referuje web Politico, takýto koncept by priniesol výrazný kontrast k existujúcej skupine G7 a zároveň by zblížil tradičných rivalov.
Prezident Peter Pellegrini nepodpíše zákon, ktorým sa transformuje Úrad na ochranu oznamovateľov na Úrad na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti ani po prelomení jeho veta parlamentom. Ako uviedol v zverejnenom videu, dôvody, ktoré uviedol pri vetovaní zákona trvajú aj naďalej. Zákon však v prípade prelomenia veta hlavy štátu platí aj bez jej podpisu.