Strelca z Valalikov vzali do väzby. V jeho dome sa našlo viacero zbraní!
Hlavný aktér piatkovej drámy vo Valalikoch neďaleko Košíc je už po rozhodnutí sudcu vo väzbe. V dome 62-ročného Jozefa K., ktorý strieľal na obydlie matky starostu obce, našli policajti viacero zbraní.
„Dôvodom vzatia do väzby je obava, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Obvinený však podal proti rozhodnutiu šťažnosť, takže konečné slovo bude mať krajský súd,“ informoval nás hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.
Streľba ohrozila štyroch ľudí
Podľa polície Jozef K. strieľal z ulice na dom, v ktorom býva matka starostu obce Štefana Petríka. Na budovu vypálil štyri projektily. Tri skončili v omietke pod oknom, jeden sklo prestrelil.
“Strela vnikla do obývacej izby, kde sa vtedy nachádzali štyri osoby. K zraneniu však nedošlo,” opísal útok košický policajný hovorca Alexander Szabó. Strelca si policajti z pohotovostnej motorizovanej jednotky vyzdvihli v jeho dome. “Pri dychovej skúške u neho zistili dve promile alkoholu v dychu. U obvineného zaistili viacero strelných zbraní, ktoré vlastnil legálne,” povedal nám A. Szabó.
Je strelec duševne chorý?
Starosta Valalík Štefan Petrík sa už pre denník košice:dnes vyjadril, že ide o psychicky chorého muža. Ako uviedol, v minulosti sa vyhrážal jeho rodine. „Po ženách kričal, že sú bosorky a moju mamu s tetou dokonca udrel.“
Podľa informácií z prostredia orgánov činných v trestnom konaní je pravdepodobné, že muž má psychické problémy.
Ilustračné foto: TASR
Odporúčané články

Na základnej škole (ZŠ) Mateja Lechkého 4 na Sídlisku KVP vládne od januára čulý stavebný ruch. Mesto prerába nevyužívané priestory školy, v ktorých sa po rekonštrukcii vytvorí elokované pracovisko neďalekej materskej školy (MŠ) Húskova 45 s cieľom rozšíriť jej kapacitu. V nových priestoroch vznikne jedna trieda škôlky pre 20 detí.

Medzinárodný deň žien (MDŽ) sa každoročne oslavuje 8. marca ako symbol solidarity, boja za rovnoprávnosť a zlepšenie postavenia žien v spoločnosti. Hoci sa sviatok spája najmä so súčasnosťou, jeho korene siahajú hlboko do minulosti.

Pred obchodným centrom Aupark sa počas troch dní konajú jarné záhradnícke trhy. Návštevníci možu trh navštíviť denne od 10.00 do 18.00 hod., v sobotu do 15.00 hod.