Štvrtý ročník polievkového festivalu lámal doterajšie rekordy
Počas štvrtého ročníka Polievkového festivalu v Kulturparku sa zrodil nový rekord. Polievku v sobotu navarilo až 38 súťažných tímov, ich špeciality ochutnali stovky Košičanov.
Polievkový festival je vyvrcholením festivalu Rozmanitosť, ktorého cieľom je prezentovať a spoznávať národnostnú a kultúrnu rôznorodosť v Košiciach, odstrániť bariéry a podporiť toleranciu a vzájomné dobré vzťahy Košičanov.
Ružová, čili, teľacia…
Chuťové poháriky návštevníkov a porotcov sa súťažné tímy pokúšali očariť tradičnými aj neobvyklými receptmi. V ponuke bola napríklad ružová polievka s cviklou, čili polievka podľa receptu z Kentucky alebo macedónsky tím ponúkal teľaciu polievku Čorba. Nechýbal ani boršč, fazuľová polievka či pravá domáca kapustnica.
Najvyššie ocenenie – zlatú lyžicu – si odniesla krupicová polievka Karpatskonemeckého spolku Millionesuppe, no medzi top polievky sa dostala aj rómska fazuľová polievka.
Okrem vôní a chutí si návštevníci pochvaľovali jedinečnú atmosféru, ktorú umocnil hudobný program a kuchárska show s Top Trend šéfkuchárom 2015 Jozefom Hromjakom. O popularite festivalu svedčí aj vysoký záujem o konzumné lístky, ktorých sa podľa organizátorov minulo viac ako 2-tisíc.
Jemne pikantná, plná prekvapení
Polievku tohto roku uvaril aj tím denníka košice:dnes. V našom hrnci dominovala jedna z najpopulárnejších surovín tohtoročného Polievkového festivalu tekvica hokkaido. Polievka s názvom Titulka bola ako naše noviny – horúca, jemne pikantná, z čerstvých surovín, plná prekvapení (recept nájdete na strane 21). Rýchlo sa minula. Do radu sa po ňu postavilo viac ako 300 labužníkov.
Príprava polievky vo viac než 30 litrovom objeme a jej podávanie však dalo zabrať aj skúseným kuchárkam. „Na festivale bola úžasná atmosféra a milí ľudia. Tým naša polievka nielen chutila, ale sa aj páčila. Dali sme si záležať, aby aj vyzerala atraktívne. Na záver sme však skončili s boľavými rukami a nohami,“ povedala unavená, no spokojná členka tímu košice:dnes Jana Vargová.
Foto: Miroslav Vacula
Foto: Veronika Janušková
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie

Knižnica hračiek oslavuje 1. narodeniny

O pribúdajúcich požiaroch kontajnerov v meste rokovali na okresnom úrade

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (25.5. – 31.5.2026)
Najnovšie články

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

Tip na recept: Pečený karfiol s parmezánom a bylinkovým dipom

Predpoveď počasia na dnešný deň (30.5.2026)

V Kapušianskych Kľačanoch mal muž napadnúť dieťa, skončilo v nemocnici
