Do Švajčiarska letecky previezli muža, ktorého pohryzol detský pacient s ebolou
Ženeva 22. septembra (TASR) – Do Švajčiarska dnes preventívne letecky previezli ošetrovateľa, ktorého pri práci v západnej Afrike pohrýzol detský pacient s ebolou. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na švajčiarske úrady. Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že nemenovaný muž pracoval pre medzinárodnú organizáciu v Sierre Leone, keď ho v sobotu 20. septembra uhryzlo dieťa nakazené ebolou. Ošetrovateľ mal však na sebe ochranný odev a je nepravdepodobné, že sa chorobou nakazil, dodalo ministerstvo. Muž, ktorého dnes doviezla do Švajčiarska súkromná prepravná letecká spoločnosť, bude na pozorovaní v Univerzitnej nemocnici v Ženeve počas inkubačnej doby troch týždňov. Ide o prvý zdravotnícky transport do Švajčiarska z regiónu postihnutého ebolou, uviedlo ministerstvo. 2 jam gon
Odporúčané články
Takmer päťhodinové rokovania medzi USA a Ruskom o ukončení vojny na Ukrajine nepriniesli v utorok žiadny prelom, keďže Kremeľ uviedol, že v kľúčovej otázke územia sa zatiaľ „nedosiahol žiadny kompromis“.
Ruský vodca Vladimir Putin tvrdí, že Moskva je údajne pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Referuje o tom web glavcom.ua s odvolaním sa tlačovú konferenciu šéfa Kremľa.
Už od pondelka 24. novembra prebiehajú v Abú Zabí majstrovstvá sveta v kickboxe dospelých pod hlavičkou známej organizácie WAKO. Za Slovensko bojovali aj dve ženy, jedna z nich je členkou našej redakcie.

