Situácia v Číne nie je podľa WHO pre Európu bezprostrednou hrozbou
Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hans Kluge uviedol, že agentúra nevidí „žiadnu bezprostrednú hrozbu“ pre európsky región po tom, ako sa v Číne začalo nekontrolovane šíriť ochorenie COVID-19. Zdôraznil však, že sú potrebné ďalšie informácie.

Koronavírus sa v Číne začal šíriť po celej krajine po tom, ako Peking uvoľnil protipandemické opatrenia. Kluge tvrdí, že Európa nečelí žiadnej hrozbe, ale sú potrebné podrobnejšie a pravidelnejšie informácie od Číny na sledovanie vývoja situácie.
Viacero krajín už zaviedlo požiadavky smerom k cestujúcim prichádzajúcim z Číny, čo Kluge považuje za obozretné. „Schvaľujeme, že viaceré krajiny na základe princípu predbežnej opatrnosti implementujú určité opatrenia. Nie je nerozumné, aby krajiny prijali preventívne opatrenia na ochranu svojho obyvateľstva, kým čakáme na podrobnejšie informácie, ktoré budú zdieľané vo verejne dostupných databázach,“ povedal Kluge.
Zdroj: SITA dm, hb
Odporúčané články

Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina za jeho rolu pri únosoch detí do Ruska počas vojny na Ukrajine.

Na území Slovenska stredoeurópsky letný čas (SELČ) po prvý raz zaviedli od roku 1916 do roku 1918 a neskôr v rokoch 1940 až 1949. Po tridsaťročnej prestávke ho v roku 1979 zaviedli opäť. V roku 1999 sa prvýkrát SELČ končil v októbri, dovtedy sa stredoeurópsky čas začínal koncom septembra.